Veletoč

autorská groteskní komedie Ivy Janžurové
Veletoč
Autor: Iva Janžurová
Námět: Jana Paulová
Režie: Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková
Scéna: Šimon Caban
Délka představení: -

Termíny v Divadle Kalich

ne 17.06. 19:00 Veletoč Činohra Vstupenky
út 23.10. 19:00 Veletoč Činohra Vstupenky
st 24.10. 19:00 Veletoč Činohra Změna
út 06.11. 19:00 Veletoč Činohra Vstupenky
st 07.11. 19:00 Veletoč Činohra Vstupenky

ZDE - Fotogalerie Veletoč

ZDE - Fotogalerie Veletoč - fotografie 1 ZDE - Fotogalerie Veletoč - fotografie 2 ZDE - Fotogalerie Veletoč - fotografie 3 ZDE - Fotogalerie Veletoč - fotografie 4

PŘEDPREMIÉRA 2. KVĚTNA * PREMIÉRA 9. KVĚTNA

OSOBY A OBSAZENÍ 

Helga ….. IVA JANŽUROVÁ

Boženka ….. EVA HOLUBOVÁ

Arnošt ….. MARIAN RODEN

Naďa ….. SABINA REMUNDOVÁ

Olin ….. ALEŠ BÍLÍK / PŘEMYSL PÁLEK  

Herecká legenda Iva Janžurová přichází se svou autorskou komedií, napsanou na námět další oblíbené herečky Jany Paulové. Hru režíruje vyhledávaný a originální divadelník a výtvarník Šimon Caban.

O čem nová česká divadelní komedie vypráví?

Boženka a její bratr Arnošt jsou až doteď idylickými sourozenci. Jejich rozdílné povahy tuto pospolitost a vzájemný respekt utužily už od dětství. Boženka, jako bojovný kapitán, uvykla si udílet rozkazy a všemu nejlépe rozumět, Arnošt vždy stál na pozici poslušného a manipulovaného vojáčka.

Boženka před léty Arnošta oženila s Helgou, po pečlivém několikaletém výběru a dobře volené propagandy. Helga byla bohatá, s činžovní vilou, s klenoty a s drahocennými obrazy, ale to všechno jí spadlo do klína jako dědictví, takže není zocelena zkušenostmi rvát se o uspokojivou existenci. Naopak, bezstarostnost ji svedla ke svazku s Arnoštem, který rychle vyústil v stereotypně nudné soužití pod dennodenním velením Boženky. Je to ve skutečnosti manželská trojka.

Ale začíná komedie a - zřejmě následkem nečekaných zvratů v pohybu těles sluneční soustavy - stereotyp se bude měnit! Nečekaným Veletočem se tahle partička octne pohromadě, propletená a zamotaná vzájemně neslučitelnými osobními snahami. Advokátní poradce a psychiatr jsou stále na telefonu!

Návštěvní kniha

K představení nejsou žádné příspěvky. Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.