Je úchvatná

Je úchvatná
Autor: Peter Quilter
Překlad: Pavel Dominik
Režie: Jana Kališová
Scéna: Ivo Žídek
Kostýmy: Jan Růžička
Hudební nastudování: Jan Maxián
Zvuk: Jan Zázvůrek
Pohybová spolupráce: Jaroslava Leufenová
Délka představení: 125 min. (přestávka cca 15 min.)
Hrají:
Florence Forest Jenkinsová: Kretschmerová Jaroslava
Cosma McMoon: Maxián Jan
St. Clair: Bohumil Klepl
Dorothy: Konvalinková Naďa
Maria: Bakerová Daniela
Paní Verindah-Gedgeová: Brousková Jaroslava, Malkina Lilian

ZDE - Fotogalerie Je úchvatná - nové obsazení

Je úchvatná - fotografie 1 Je úchvatná - fotografie 2 Je úchvatná - fotografie 3 Je úchvatná - fotografie 4

Fotografie z představení

Jaroslava Kretschmerová Je úchvatná_1 Je úchvatná_2 Je úchvatná_3

Premiéra

Premiéra - fotografie 1 Premiéra - fotografie 3 Premiéra - fotografie 5 Premiéra - fotografie 7

Návštěva autora Petera Quiltera

autor Peter Quilter - fotografie 1 autor Peter Quilter - fotografie 2 autor Peter Quilter - fotografie 3 autor Peter Quilter - fotografie 4

POZOR! PRAŽSKÁ DERNIÉRA 11. LEDNA 2016!!

Komedie Petera Quiltera "JE ÚCHVATNÁ" se odehrává v roce 1944 v New Yorku. Je to příběh skutečně žijící osoby, Florence Jenkinsové. Tato pozoruhodná, poněkud výstřední dáma byla přesvědčena, že vládne výjimečně krásným sopránem. Síle její představy a kouzlu její osobnosti nebylo možno vzdorovat a tak se stalo, že Florence s pomocí hrstky nejvěrnějších ( její životní partner St. Claire - neúspěšný anglický herec, džentlmen se slabostí pro dobré jídlo pití a humor, svérázná přítelkyně Dorothy, oddaný klavírista Mac Moon a španělská kuchařka María)uskuteční svůj sen. Přesto či možná právě proto, že její zpěv byl vskutku dost příšerný (jak dokazují dochované gramofonové nahrávky), stane se proslulou a svou zvláštní uměleckou kariéru zakončí nezapomenutelným koncertem v beznadějně vyprodané Carnegie Hall, zahrnuta potleskem, květinami a přízní publika. Hra o životní radosti, o fantazii, o podivuhodné síle přátelství a citu, o lidské noblese, toleranci, hravosti i bláznovství.

Návštěvní kniha

Novák Ondřej (27.02.2015)

Představení Je úchvatná překonalo moje očekávání. Paní Kretschmerová je v něm absolutně neskutečná! Jsem milovníkem opery a hluboce smekám klobouk, s jakou bravurou dokázala paní Kretschmerová zazpívat jednotlivé árie. Kdo rozumí hudbě ví, že je těžké zazpívat čistě operní árii, ale je ještě těžší ji zazpívat cíleně falešně a humorně. A v podání paní Kretschmerové to nemělo chybu, až jsem někdy smíchy opravdu nemohl. Herecké představení ostatní herců také nemělo chybu, úplně člověka přenesli do New Yorku v 40-tých letech minulého století. Za mě je to deset bodů z deseti!

Frisch Lukáš (12.06.2013)

Dne 12.6. jsem byl na představení Je úchvatná...každému toto představení vřele doporučuji a věřím, že se každý bude při tomto představení skvěle bavit, jako jsem se bavil já. Vzkaz pro paní Kretschmerovou: jste prostě ÚCHVATNÁ a těším se 18.9.2013 opět na Vás a na vaše kolegy. Držte se a přeji pěkné odpočinkové prázdniny.

Dobrý den, děkujeme. Váš vzkaz paní Kretschmerové i ostatním kolegům vyřídíme a přejeme i my Vám pohodové prázdniny. V září opět na shledanou! Vaše Divadlo Kalich

Více příspěvků

Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.