Johanka z Arku

legendární muzikál je zpět
Johanka z Arku
Hudba: Ondřej Soukup
Texty písní: Gabriela Osvaldová
Scénář: Jiří Hubač
Režijní koncepce: Jozef Bednárik
Režie obnoveného nastudování: Lubomír Fritz
Choreografie : Martin Pešek
Kostýmy: Ludmila Várossová
Spolupráce na kostýmech: Roman Šolc
Scéna: Martin Hruška
Světelný design: Lubomír Fritz, Aleš Dymek, Karel Komm
Délka představení: 165 minut (s přestávkou)

Termíny v Divadle Kalich

13.10. 19:00 Johanka z Arku Muzikál Vstupenky
so 14.10. 14:30 Johanka z Arku Muzikál Vstupenky
so 14.10. 19:00 Johanka z Arku Muzikál Vstupenky
ne 15.10. 13:30 Johanka z Arku Muzikál Vstupenky

Johanka z Arku
ZDE - Fotogalerie Johanka z Arku

Johanka z Arku - fotografie z představení - fotografie 1 Johanka z Arku - fotografie z představení - fotografie 2 Johanka z Arku - fotografie z představení - fotografie 3 Johanka z Arku - fotografie z představení - fotografie 4

Hrají:

Johanka z Arku: Basiková Bára, Soukupová Lucia, Marešová Iva 

La Hire: Střihavka Kamil, Zonyga Jiří, Písařík Lukáš 

Raimond: Ruml Ondřej, Kříž Jan 

Operátor: Marek Vladimír, Podhůrský Zdeněk 

Král: Čok Vilém, Apolenář Jan 

Beaudricourt: Dopita Petr, Tesařík Richard 

Arcibiskup: Opava Petr, Kubečka Michal  

Farář: Moravec Antonín, Pleskot Michal 

Archanděl: Pytloun František, Hudec Šubrt Ladislav  

Sv. Markéta: Špáňová Radka, Korolová Ivana, Kadlecová Hana  

Sv. Kateřina: Partlová Martina, Podlipská Renáta 

Smrt: Kolva Igor, Štípa Michal  

Válka: Beranová Ivana, Savková Zuzana, Marková Kristýna  

Duše Johanky: Hájková Adéla, Heréniová Zuzana 


V pondělí 14. září 2009 došlo na jevišti Divadla Kalich k jednomu velkému návratu - uskutečnila se tu obnovená premiéra slavného muzikálu Ondřeje Soukupa, Gabriely Osvaldové a Jiřího Hubače Johanka z Arku.

Muzikál o francouzské světici je odbornou i laickou veřejností hodnocen jako jedno z nejlepších původních českých děl tohoto žánru. V tuzemsku si na svůj účet připsal celou řadu úspěchů a navíc zaujal i za hranicemi.

Jeho návrat na naši kulturní scénu právěm vzbuzoval velká očekávání. V Divadle Kalich se sešli jak herci z původní inscenace, tak i noví protagonisté, kteří nabízejí jiný pohled na léty prověřenou látku. Změny v hereckém obsazení nejsou jediné, ke kterým došlo. Představení nově doprovází živá kapela a herci se oblékají do mnohem výpravnějších kostýmů než v původní verzi a zcela nová je i scéna. Díky technickým a prostorovým možnostem Divadla Kalich diváci uvidí také více projekcí.

O muzikálu Johanka z Arku

Johanka z Arku měla premiéru 31. března 2000 v divadle Ta Fantastika. „Na muzikálu jsem začal pracovat v létě 1999. Hudba vznikala na hotové texty, jedinou výjimku tvoří skladba Most přes minulost, která se nakonec stala největším hitem z představení. Ta vznikla jako úplně poslední," vzpomíná autor hudby Ondřej Soukup. „Téma muzikálu mě okamžitě chytlo. Příběh sám je nositelem velké škály emocí a z hudebního hlediska mi díky době a místu, v nichž se odehrává, poskytnul možnost použít jak názvuky keltské melodiky, tak i odkaz na středověké postupy," dodává skladatel.

Muzikál se na repertoáru udržel dlouhé 3 roky. Derniéra se uskutečnila 17. května 2003. Za tu dobu Johanka odehrála 825 repríz pro více než 350 000 diváků, další reprízy a diváky si připsala při svém hostování na Slovensku.

Nosič s písničkami z muzikálu dosáhl multiplatinového prodeje, z pultů ho zmizelo více než 60 000 kusů, skladba Most přes minulost se stala nejhranější písní v českém éteru roku 2001. Johanka z Arku vynesla hereckou cenu Thálie Lucii Bílé.

Titul byl v roce 2002 pozván na prestižní 1. mezinárodní festival muzikálových divadel ve waleském Cardiffu, kterého se zúčastnil jako jediný neanglický projekt. Představil se tam 24. října 2002.

Na podzim 2006 Johanka vyjela na rozsáhlé turné po Španělsku a Portugalsku, celkem navštívila přes 20 měst. Představení se hrálo ve španělském překladu básníka Gabriela Soleny a v česko - španělském obsazení. Lucia Šoralová za hranicemi přesvědčila v titulní postavě natolik, že získala pozvání rovnou do posledního kola konkurzu na roli Eponiny do londýnské inscenace Les Misérables.

Návštěvní kniha

Pražák Jiří (03.04.2017)

Dobrý den. Před víkendovou Johankou jsme se těšili na pro nás stále ještě v této roli neznámou Ivu Marešovou. Na druhou stranu ale očekávání byla trochu smíšená, protože ( vzhledem k situaci, že Jirka Zonyga byl vytížen jinde) panovaly trochu obavy z Kamila Střihavky (který i podle ostatních pramenů měl jako jediná známá dostupná alternace hrát). Jaké bylo pak příjemné překvapení, když nejprve dcera zjistila z náznaků na netu ( na Vašich stránkách bohužel obsazení Johanky nebylo), že vše bude jinak. A pak se i po příchodu vše potvrdilo - La Hire - Lukáš Písařík. A opravdu - super volba. Jak Iva, tak Lukáš opravdu excelovali a myslíme, že zasloužili opravdu onen bouřlivý aplaus stojícího sálu. Ten ale samozřejmě patřil všem ( zvláště Ondřej zaujal i svým "blond ježkem", který byl vděčným tématem i k popichování na scéně. Tak ještě jednou poklona Lukášovi, za opravdu skvělý výkon, při kterém chvílema běhal mráz po zádech - doufáme, že se s ním budeme i nadále potkávat. S pozdravem Jirka s rodinou

Dobrý den, jsme rádi, že se Vám na Johance líbilo, a jsme také rádi, že z víkendové výpomoci se stala nová posila hereckého týmu - to je řeč o skutečně výtečném Lukáši Písařikovi. :) Jinak obsazení Johanky najdete na stránkách představení na tomto webu. Vaše Divadlo Kalich

Banachová Věra (03.04.2017)

Děkuji za včerejší představení Johanka z Arku. Zpěv Ivy Marešové bere dech. Děkuji všem.

Dobrý den, i my děkujeme. :) Vaše Divadlo Kalich

Více příspěvků

Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.