Vyzvednutí rezervací
Věrnostní program

Krysař

Krysař
Autor: Daniel Landa
Režie: Mirjam Landa
Choreografie: Dirk Smits
Scéna: Václav Mikule
Kostýmy: Aleš Frýba
Výtvarník světel: Tomáš Mikule
Zvukový mix: Petr Ackermann
Pěvecké nastudování: Vlastimil Bičík
Asistentka choreografie: Zuzana Krištofová - Kolářová
Délka představení: 145 min. (přestávka cca 15 min.)
Hrají:
Krysař: Spilka Ladislav
Osud: Podhůrský Zdeněk, Trapl Tomáš
Dobrozlo: Novotný Petr,
Agnes: Šoralová Lucia
Štěpán: Blažek Filip, Moravec Antonín
Štěpánovka: Böhmová - Feriová Jana, Podlipská Renáta
Jakub: Pleskot Michal
Hostinský: Šiška Henrich
Starosta: Frenk L.W.
Rychtář: Kavalčík Michal, Moravec Antonín
ženich: Kavalčík Michal, Moravec Antonín
Rózi: Finková Lída
Opilec: Maděrič Mojmír
vrah: Maděrič Mojmír, Vodochodský Ivan
Sluha: Vodochodský Ivan
Stín: Bičík Vlastimil, , Tesařík Richard

Fotografie z představení

Představení - fotografie 1 Představení - fotografie 2 Představení - fotografie 3 Představení - fotografie 4

Krysař je řazen mezi nejúspěšnější původní české muzikály. Jako jeden z mála se navíc dočkal ohlasu i za našimi hranicemi.

Původní pražská inscenace muzikálového příběhu tajemného muže v kápi s píšťalou, která rozsévá smrt, měla přes úctyhodných sedm stovek repríz. Zhlédlo je bezmála půl milionu diváků. Premiéra se uskutečnila 7. listopadu roku 1996. Ještě téhož měsíce vyšla alba Krysař I a Krysař II, jež záhy překročila v prodeji hranici padesáti tisíc nosičů, čili byla oceněna Zlatou deskou. Dodnes platí za jednu z nejprodávanějších muzikálových nahrávek na tuzemském hudebním trhu. Když tedy Krysař opouštěl Prahu, aby vzápětí sklízel ovace v zahraničí, odcházel jako kultovní představení se širokou základnou věrných diváků.

Stejnou diváckou odezvu jako v Praze vyvolaly i inscenace Krysaře v zahraničí.Slovenská premiéra se uskutečnila 8. a 9. října roku 1999 na Nové scéně v Bratislavě, dirty muzikál se též uváděl v Prešově. Na Slovensku si Krysař připsal na svůj účet dalších sto šedesát repríz.

V létě 2001 se Krysař představil rakouským divákům na scéně v Klagenfurtu, pro rakouskou inscenaci připsal Daniel Landa roli Sluhy.

V Divadle Kalich se hraje od března 2002 v nové úpravě - s choreografií holandského choreografa Dirka Smitse, s novým kostýmy, s výpravnou dekorací, novými postavami, s novým obsazením.

Kritika se předháněla v superlativech a diváci se nechtěli „svého" Krysaře vzdát ani po odehrání původně ohlášené stovky repríz.

Dnes již kultovní má na svém kontě více než 1000 repríz.

Návštěvní kniha

Nosková Miroslava (26.11.2012)

Dobrý večer, zdravím všechny v Kalichu, jen jsem navíc chtěla pozdravit Aleše Frýbu. Aleši, chodili jsme spolu na oděvku, pak jsme se potkali na Floře v ND(díky za záchranu u jednoho kostýmu pro paní Cibulkovou).Takže ještě jednou pozdrav, Mirka

Janíčková katy (02.07.2012)

Dobrý den Sobotní večerní Krysař byl jeden z nejlepších chci se zeptat jestli plánujete Krysaře i v příští sezóně?A jestli plánujete vydat DVD tohoto dokonalého muzikálu co jsem kdy viděla?Děkuji ze odpověď Katy

Dobrý den, děkujeme za slova chvály. V nadcházející sezóně se Krysař na repertoár nedostane a ani DVD se k vydání nechystá.

Vaše Divadlo Kalich


Zpět

Rychlá volba

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.