Krysař

Krysař
Autor: Daniel Landa
Režie: Mirjam Landa
Choreografie: Dirk Smits
Scéna: Václav Mikule
Kostýmy: Aleš Frýba
Výtvarník světel: Tomáš Mikule
Zvukový mix: Petr Ackermann
Pěvecké nastudování: Vlastimil Bičík
Asistentka choreografie: Zuzana Krištofová - Kolářová
Délka představení: 145 min. (přestávka cca 15 min.)
Hrají:
Krysař:
Osud: Podhůrský Zdeněk, Trapl Tomáš
Dobrozlo: Novotný Petr,
Agnes: Šoralová Lucia
Štěpán: , Moravec Antonín
Štěpánovka: , Podlipská Renáta
Jakub: Pleskot Michal
Hostinský: HEŇO- Henrich Šiška
Starosta:
Rychtář: , Moravec Antonín
ženich: , Moravec Antonín
Rózi:
Opilec: Maděrič Mojmír
vrah: Maděrič Mojmír, Vodochodský Ivan
Sluha: Vodochodský Ivan
Stín: , , Tesařík Richard

Fotografie z představení

Představení - fotografie 1 Představení - fotografie 2 Představení - fotografie 3 Představení - fotografie 4

Krysař je řazen mezi nejúspěšnější původní české muzikály. Jako jeden z mála se navíc dočkal ohlasu i za našimi hranicemi.

Původní pražská inscenace muzikálového příběhu tajemného muže v kápi s píšťalou, která rozsévá smrt, měla přes úctyhodných sedm stovek repríz. Zhlédlo je bezmála půl milionu diváků. Premiéra se uskutečnila 7. listopadu roku 1996. Ještě téhož měsíce vyšla alba Krysař I a Krysař II, jež záhy překročila v prodeji hranici padesáti tisíc nosičů, čili byla oceněna Zlatou deskou. Dodnes platí za jednu z nejprodávanějších muzikálových nahrávek na tuzemském hudebním trhu. Když tedy Krysař opouštěl Prahu, aby vzápětí sklízel ovace v zahraničí, odcházel jako kultovní představení se širokou základnou věrných diváků.

Stejnou diváckou odezvu jako v Praze vyvolaly i inscenace Krysaře v zahraničí.Slovenská premiéra se uskutečnila 8. a 9. října roku 1999 na Nové scéně v Bratislavě, dirty muzikál se též uváděl v Prešově. Na Slovensku si Krysař připsal na svůj účet dalších sto šedesát repríz.

V létě 2001 se Krysař představil rakouským divákům na scéně v Klagenfurtu, pro rakouskou inscenaci připsal Daniel Landa roli Sluhy.

V Divadle Kalich se hraje od března 2002 v nové úpravě - s choreografií holandského choreografa Dirka Smitse, s novým kostýmy, s výpravnou dekorací, novými postavami, s novým obsazením.

Kritika se předháněla v superlativech a diváci se nechtěli „svého" Krysaře vzdát ani po odehrání původně ohlášené stovky repríz.

Dnes již kultovní má na svém kontě více než 1000 repríz.

Návštěvní kniha

Tůmová Pavla (25.10.2016)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda tenhle rok budete uvádět Krysaře od Daniela Landy. Vidím, že je tu dost dotazů na tenhle muzikál, ale můžete být trochu konkrétnější :O) Viděla jsem ho 2x kdysi dávno a byl naprosto skvělý, tak proč si to nezopakovat? :O) Děkuji Pavla

Dobrý den, Pavlo a mnozí další diváci, naprosto s Vámi souhlasíme - "proč si ho nezopakovat"! :) Ale Krysaře nebudeme pouze "opakovat", nýbrž ho nabídneme v novém, velmi atraktivním, obsazení a v nové výtvarné podobě. Můžete se spolu s námi těšit od září 2017. Děkujeme za Váš zájem Vaše Divadlo Kalich

Ovad vlastimil (14.11.2015)

Dobrý den. Chci se zeptat zdali je pro rok 2016 naplánován muzikál Krysař. Letos jsem dvakrát navštívil muzikál Tajemství a je naprosto dokonalý. Děkuji S pozdravem Vlastimil Ovad

Dobrý den, Vlastimile, děkujeme za pochvalu Tajemství. Krysař se skutečně na náš repertoár vrátí, ovšem malinko později než v roce 2016. Vaše Divadlo Kalich

Více příspěvků

Zpět

Anketa

Návštěva muzikálu SRDCOVÝ KRÁL mě láká z tohoto důvodu:

Mám rád písně, které zpíval Elvis Presley.
 (27 %) 247
Muzikály Divadla Kalich jsou pro mne vždy zárukou kvality.
 (29 %) 273
Těším se na nové tváře v hereckém obsazení.
 (6 %) 54
Dávám přednost zahraničním muzikálům.
 (38 %) 353
Celkem hlasovalo: 927

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.