Zamilovat se...

Zamilovat se...
Autor: Noel Coward
Úprava a režie: Jakub Nvota
Hudba: Andrej Kalinka
Scéna a kostýmy: Miriam Struhárová
Délka představení: 150 min (včetně přestávky)
Hrají:
Laura / Mabel: Paulová Jana
Alex / Fred: Zedníček Pavel

Zamilovat se


ZDE - Fotogalerie Zamilovat se

Zamilovat se - foto - fotografie 1 Zamilovat se - foto - fotografie 2 Zamilovat se - foto - fotografie 3 Zamilovat se - foto - fotografie 4

DERNIÉRA 19. ŘÍJNA 2016!!!

I sen, který nesníš, se ti může splnit. Člověk ani neví, jak přijde k lásce – nečekaně!

Dva lidé na nástupišti. Každé ráno cestují do práce a z práce. Ranní únavy, podvečerní letargie, rachotící vozy, všude plno lidí, mlčící hlavy plné problémů a otázek. Peníze a manželství. A přece... Dva páry očí se v této spleti nádražního ruchu setkají. Znovu a znovu se na sebe dívají. A stane se ta nejkrásnější a nejjednodušší věc na světě – zamilují se do sebe.

Muž a žena, dva lidé ve středním věku. Už si mysleli, že svůj život dožijí starostmi v práci, péčí o už beztak dospělé děti a v manželstvích, na něž si už dávno zvykli. Bláznivě si užívají ten stav počáteční zamilovanosti, jsou jako děti. Měli za to, že něco takového už nedokáží, že se jim to už nemůže stát. Ale láska je doběhla. Než přijede, či odjede vlak, neexistuje nic než oni dva. Jsou nádherní i komičtí. Ale když se souprava pohne, začíná návrat do života. Jsou v něm jejich zákonití partneři, výčitky svědomí, strach udělat rozhodující krok.

Hra Zamilovat se... není svým tématem prvoplánová komedie, ale je v ní obrovské množství humoru pramenícího z prosté lidské snahy o výsadu šíleně se zamilovat i v „seriózním“ věku. Navíc oba protagonisté se představí ve dvojrolích milenců i manželů, což znovu s humorem potvrzuje starou známou pravdu, že člověk stále hledá a potkává ty samé typy svých protějšků.

Zamilovat se... je stejnojmenný americký film z roku 1984 scénáristy Michaela Cristofersona, který si scénář upravil podle filmu British Encounter z roku 1946. Tehdy se poprvé na filmovém plátně objevil motiv zamilované dvojice na zastávce. Snímek scénáristicky připravil dramatik Noel Coward podle své jednoaktové divadelní hry Still Alive.

Návštěvní kniha

Vomáčková Šárka (13.11.2013)

Včera jsme byli na představení Zamilovat se. Bylo to báječné, úžasné a super :-) děkujeme za zážitek. Šárka, Pavel, Lenka, Lukáš

Veselá Helena (11.11.2012)

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za nádherné představení Zamilovat se, které jsem měla možnost včera shlédnout u nás ve Valašském Meziříčí.Neuvěřitelný výkon paní Paulové a pana Zedníčka. Neviděla jsem lepší představení (a to jsem věrná divačka, nenechám si ujít žádne divadlení představení u nás). Vřele všem doporučuji. Přeji Vám hodně takových úspěšných představeních.

Více příspěvků

Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.