Osmý světadíl

muzikál s hity legendární československé skupiny Elán
Osmý světadíl
hudba: Elán
libreto: Boris Filan, Ján Ďurovčík, Peter Pavlac
choreografie: Ján Ďurovčík
režie: Ján Ďurovčík
scéna: Martin Černý
kostýmy: Zuzana Straková
pěvecké nastudování: Ľubo Dolný
asistent režie: Michal Pleskot
Délka představení: 180 min (s přestávkou)

Termíny v Divadle Kalich

16.09. 19:00 Osmý světadíl Muzikál Vstupenky
so 17.09. 14:30 Osmý světadíl Muzikál Vstupenky
so 17.09. 19:00 Osmý světadíl Muzikál Vstupenky
ne 18.09. 13:30 Osmý světadíl Muzikál Vstupenky
18.11. 19:00 Osmý světadíl Muzikál Vstupenky
so 19.11. 14:30 Osmý světadíl Muzikál Vstupenky
so 19.11. 19:00 Osmý světadíl Muzikál Vstupenky
ne 20.11. 13:30 Osmý světadíl Muzikál Vstupenky

Osmý světadíl


ZDE - Fotogalerie Osmý světadíl

Osmý světadíl - fotografie 24 Osmý světadíl - fotografie 25 Osmý světadíl - fotografie 26 Osmý světadíl - fotografie 27

OBSAZENÍ MUZIKÁLU OSMÝ SVĚTADÍL

JANA ….  Michaela TomešováKateřina Steinerová

TOMÁŠ ….. Tomáš Savka, Tomáš Löbl, Roman Tomeš

ERIK …..  Zbyněk Fric, Jan Kříž

MATKA ….. Zuzana Krištofová - Kolářová, Alžběta Stanková, Marie Štěchová

OTEC ….. Jan Révai, Michal Pleskot

VÍCEROLE ….. Juraj Bernáth, Antonín Moravec

JAKUB ..... Viktor Antonio, Adam Damba Bubák, Jan Bačkovský

DÁMSKÁ COMPANY – MENŠÍ ROLE ….. Zuzana Savková, Zuzana Herényiová, Linda Huňáčková, Gloria ŠudomováZdeňka Pijanová, Barbora Danzerová, Eva Miškovičová, Denisa Kubášová, Kamila Mottlová

PÁNSKÁ COMPANY – MENŠÍ ROLE ….. Martin Bačkovský, Filip Gröger, Tomáš Sloupský, Petr Novotný, Oldřich Smysl, Jan Tenkrát, Peter Veslár, Petr Šudoma

Šanci dostat se do obsazení muzikálu Osmý světadíl měly jen skutečné špičky

O možnost zahrát si v napjatě očekávaném projektu Divadla Kalich  bojovalo v tříkolových konkurzech 400 zájemců, málokdo však vyhovoval vysokým nárokům, s nimiž byly jednotlivé role obsazovány. Za všechny, kdo se k vytouženému angažmá v muzikálu nakonec probojovali, tak mohou dát producent Michal Kocourek a režisér i choreograf Ján Ďurovčík ruce do ohně jako za opravdové muzikálové profesionály, patřící na naší scéně k nejužší špičce.

„Diváci se mají bezesporu na co těšit. Muzikál je herecky nejobtížnější divadelní žánr a u nás uvidí, ať už přijdou na jakoukoli alternaci, vždy ty nejlepší z nejlepších. Ještě před obsazováním rolí jsme měli jednu velikánskou výhodu a jistotu zároveň: nestárnoucí, všem dobře známé, nepřekonatelné hity skupiny Elán. Tou největší hvězdou tohoto muzikálu je právě muzika Elánů a zájem o vstupenky v předprodejích to jenom potvrzuje. Takovou legendu bychom si ani nemohli dovolit nepodpořit bezchybnými pěveckými, tanečními a hereckými výkony.  Vstupenkou do našeho projektu nebyla četnost výskytu toho kterého účinkujícího ve společenských rubrikách, ale jen a pouze jeho profesionalita. Za všemi vybranými herci je vidět jejich práce, jsou zvyklí na sobě dřít a stále se zdokonalovat,“ vysvětluje producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

V hereckém obsazení se tedy sešli ostřílení muzikáloví herci, kteří své kvality dokazují v každé inscenaci, v níž se objeví, držitelé Cen Thálie s mladými talenty, o nichž se mluví jako o velkém příslibu naší scény.

„Nehledali jsme ´pouze´skvělé zpěváky, ´pouze´skvělé tanečníky, ´pouze´skvělé herce, my jsme hledali muzikálová monstra. Tedy lidi, kteří všechny tři vyjmenované profese zvládají na výjimečné úrovni,“ doplňuje režisér a choreograf Ján Ďurovčík.

Nestárnoucí hity legendární československé kapely Elán poprvé na divadelním jevišti!

O příběhu

Nejslavnější písničky skupiny Elán doprovázejí příběh ze současnosti. Mladá dívka se zřekne rodiči podporovaného vztahu s mužem z lepších kruhů a s novým přítelem se poddává upřímné touze bez ohledu na  společenské předsudky, zdraví či důsledky. Jejich milenecká idyla sice dosáhne naplnění, ovšem štěstí může být pomíjivé… Děj muzikálu  je volně inspirovaný románem francouzského dramatika Alexandra Dumase ml. Vznešenost odvrácené tváře osudu povyšuje příběh o dámě s kaméliemi na nadčasový příběh lásky.

"Chtěli jsme se přiblížit klasickým kusům světového muzikálového repertoáru, ctíme jejich styl. Osmý světadíl se opírá o kvalitní muziku i texty a o silný příběh. Vedle pěveckých čísel v něm najdou velký prostor tanec i činoherní party. Věříme, že dokážeme diváky rozesmát, ale také dojmout. Kapela Elán a texty Borise Filana v sobě nesou mnohá poselství. Jejich písničky vyprávějí příběhy, které jsme všichni prožili nebo prožíváme. Už proto je krásné tento muzikál připravovat," říká Ján Ďurovčík.

Citace z recenzí na muzikál Osmý světadíl

Radmila Hrdinová, Právo, hodnocení 70%:

"Co ale tvoří skutečnou hodnotu muzikálu, jsou písničky Elánu, které nejenže nezestárly, ale v novém aranžmá naprosto jasně prokázaly svou hudební i textovou kvalitu. Dalším ziskem je i obrovské nasazení všech účinkujících, projevující se jak pěveckou, tak i pohybovou suverenitou a ve srovnání s neveselou úrovní současné muzikálové produkce i solidní herecké schopnosti. Pěvecky premiéře dominovali oba mužští protagonisté, Jan Kříž (Erik) a Tomáš Savka (Tomáš). Nela Pocisková v roli Jany má sice občas problémy s intonací, ale její projev je natolik emotivní, že jí diváci nějaký ten falešný tón odpustí. Slušný výkon podali v rolích rodičů Jan Révai a Zuzana Krištofová – Kolářová a zvláště pak energií nadupaná company. Pochvalu zaslouží o dobře zvládnutá slovenština v pěveckých číslech. Úspěch muzikálu je především zásluhou Jána Ďurovčíka, který i v omezeném prostoru Kalichu dokázal vytvořit temperamentní, svícením i nápaditou choreografií ozvláštněnou podívanou, a pak hitům, z nichž Stužková, Královná bielych tenisiek, Len kým tu si, Láska moja, Osmý svetadiel a další mohou být pro mladší generaci docela příjemným objevem."

Milan Tesař, Reflex:

"Proč jsem se tak dobře bavil? Protože na mě zaútočila jednoduchá, ale nadmíru efektní scéna, osvěžující, nová aranžmá písniček Elánu, jež mají  - taky díky chytrým textům Borise Filana - překvapivě silný dramatický potenciál, dech beroucí zanícení herců a téměř tříhodinová kaskáda jevištních situací plných nápadů Jána Ďurovčíka. Vtipným odstupem od pravidel žánru potvrdil tento režisér známou pravdu, že Slováci nemají tak těžké "pozadí" jako my. V chlívku komerční zábavy je Osmý světadíl v Divadle Kalich to nejlepší, co je v Praze momentálně k vidění."

Antonín Kocábek, Týden:

"Tvůrci k materiálu – s přihlédnutím k tomu, o jaký žánr se jedná - přistoupili poctivě. Důkladně vybrali obsazení a je to znát i na výsledku. Namísto plejády všeobecně známých jmen je tu jen několik průměrně známějších tváří (Zbyněk Fryc, Alžběta Stanková, Jan Révai), ale zato řada "no name" zpěváků a tanečníků, kteří zatím sice nejsou mediálními hvězdami, ale o to víc je suverénní jejich taneční a především pěvecký projev. Ve zhlédnuté předpremiéře v titulních rolích vystoupili Michaela Doubravová a Roman Tomeš a oba byli nejen pohybově skvělí, ale především mnohdy pěvecky předčili originální interprety. Inscenace má sympatickou minimalistickou scénografii a několik silných míst, jakým je například mezihra písničky Stužková s rytmikou na kuchyňské nádobí po vzoru i u nás známé performerské skupiny The Stomp."

Zuzana Drtilová, MF Dnes

"Hudba je to, co tohle představení drží nad vodou. Ovšem nejen kvůli písním, ale také díky interpretům, které se režisérovi Jánu Ďurovčíkovi podařilo vybrat tak, že jim poprockové ladění sedí - a hlavně umějí zpívat. Slovenská zpěvačka Nela Pocisková v roli hlavní hrdinky Jany pěvecky září a krok s ní drží i její divadelní milenec Tomáš Savka, který sám zvládne "utáhnout" celé jeviště. Lehčí a tak trochu nezávazný úvod do příběhu rámují silná pěvecká a taneční čísla, ze kterých je cítit smysl pro humor a i určitý sebeironický nadhled, což dodává zajímavý a v případě českých muzikálů dosud nepoznaný šmrnc."

server www.i-divadlo.cz:

Michal Novák 70 %

Zdařilý hit-muzikál, který nefunguje jako hrací skříňka na hity. Organicky napojené libreto je sice triviální, přesto vytvořilo účinnou metaforu světa, jemuž vládnou peníze. Jeviště opanovala málokdy vídaná dynamika choreografií a z mladých herců režisér Ján Ďurovčík vydoloval netušená maxima. V pražském muzikálovém kontextu výrazný nadprůměr.

Helena Grégrová 70 %

Asi takhle - konečně můžu o nějakém stověžatkovém mjůziklu bez diváckého uzardění v tváři prohlásit, že má solidně našlápnuto směrem 'hit' + v rámci hodnocení charakteristiku "poctivý řemeslo" směle použít. Tleskám!

Obsáhlou recenzi serveru www.musical.cz, který dal muzikálu 85%, najdete zde:

http://www.musical.cz/recenze-reportaze/divadlo-kalich-naslo-svuj-osmy-svetadil-muzikal-recenze/

http://tvnoviny.sk/sekcia/soubiz/hudba/prve-zabery-z-osmeho-svetadielu-legendarne-hity-elanu-uz-zneju-na-divadelnych-doskach.html

Chválí nás i diváci:

Vážení přátelé,

 byla jsem v sobotu v divadle Kalich na muzikálu Osmý světadíl a chci Vám za tento muzikál z celého srdce poděkovat. Udělal mi obrovskou radost a zlepšil náladu. Bylo velice příjemné sledovat děj, poslouchat krásné písničky, velice krásně a profesionálně zazpívané a které mám již leta moc ráda a přitom pozorovat krásné a talentované mladé lidi, jako je například Tomáš Löbl, Míša Doubravová, Honza Kříž, Jan Révai, Juraj Bernáth a další a další skvělý zpěváci, tanečníci a herci. Od soboty mi písničky z muzikálu znějí v hlavě pořád dokola a zlepšují mi náladu :) Mám je moc ráda od kapely Elán, ale v muzikály znovu ožili a znovu se jich nedokáži nabažit :) Báječně a bezchybně zazpívané. Moc děkuji, za tak krásný zážitek a požitek. Muzikálem jsem nadšená a doufám, že mi vyjde na něj jít znovu a nejlépe v tom samém složení :)
 Mějte se moc krásně a přeji Vám do dalších let samé úspěchy, další takové projekty a hlavně také zdraví, bez kterého není nic ...
S přátelským pozdravem Alena, 33 let.

 

 

 

 

Návštěvní kniha

Blažovský Jozef (02.05.2016)

Dobrý deň prajem! V mene celej mojej rodiny sa Vám chcem poďakovať za krásny umelecký zážitok v piatok 29.04.2016 na predstavení Osmý světadíl. Klobúk dolu pred všetkými účinkujúcimi, ktorí sa podieľali na piatkovom vystúpení. Užívali sme si to od začiatku až do konca. O tom, že to bolo fantastické svedčí aj fakt, že ste presvedčili aj moju 8-ročnú dcéru, ktorá pôvodne s nami do Prahy ani nechcela cestovať. Od piatku však nerozpráva o inom, ako o muzikále Osmý světadíl. Želám Vám veľa tak spokojných divákov, ako sme boli my. Všetko dobré. Jozef Blažovský s rodinou Skalica, Slovenská republika

Tak to máme velkou radost a těšíme se na Vaši další cestu do Prahy! :) Děkujeme Vaše Divadlo Kalich

Kozákova Lenka (20.03.2016)

Dobrý den nejdřív by jsem vám chtěla poděkovat za nádherné představení muzikálu Robin Hood. Byl to nezapomenutelný zážitek. A chci se zeptat jestli po letních prázdninách budete hrál muzikály Osmý světadíl a Krysař. děkuji Lenka Kozáková

Dobrý den, děkujeme Vám moc. Na Osmý světadíl se po prázdninách určitě těšit můžete, na Krysaře o něco později. :) Vaše Divadlo Kalich


Zpět

Anketa

Návštěva muzikálu SRDCOVÝ KRÁL mě láká z tohoto důvodu:

Mám rád písně, které zpíval Elvis Presley.
 (23 %) 114
Muzikály Divadla Kalich jsou pro mne vždy zárukou kvality.
 (32 %) 157
Těším se na nové tváře v hereckém obsazení.
 (6 %) 29
Dávám přednost zahraničním muzikálům.
 (39 %) 194
Celkem hlasovalo: 494

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.