Báječná neděle v parku Creve Coeur

cituplná komedie
Báječná neděle v parku Creve Coeur
autor: Tennessee Williams
překlad: Věra Šedá
režie: Iva Janžurová
scéna: Adam Pitra
kostýmy: Eva Pitrová
hudba: Igor Orozovič, Ivan Acher
Délka představení: 135 minut (včetně přestávky)

Termíny v Divadle Kalich

út 23.01. 19:00 Báječná neděle v parku... Činohra Vstupenky
st 28.02. 19:00 Báječná neděle v parku... Činohra Vstupenky
st 28.03. 19:00 Báječná neděle v parku... Činohra Vstupenky
st 25.04. 19:00 Báječná neděle v parku... Činohra Vstupenky

Báječná neděle v parku Crève Coeur - záznam z premiéry


ZDE - Fotogalerie Báječná neděle

BN1 BN2 BN3 BN4

PREMIÉRA 6. DUBNA 2017

 

OSOBY A OBSAZENÍ:

Bodey ….. SABINA REMUNDOVÁ

Dorothea ….. LUCIE ŽÁČKOVÁ

Helena ….. BARBORA MUNZAROVÁ

a

slečna Glucková ….. IVA JANŽUROVÁ 


„Již první minuta ukázala prolnutí dvou hereckých generací, jež stojí za pozornost.“

Hospodářské noviny

Hru významného amerického dramatika Tennessee Williamse Báječná neděle v parku Crève Coeur si zvolila pro svůj režijní debut na divadle herecká legenda Iva Janžurová. „Tennesseee Williams je pro mne tím nejvýsostnějším dramatickým autorem a vždy bylo mým snem sejít se s jeho dokonalými kresbami lidských duší na jevišti,“ říká Iva Janžurová v souvislosti se svou první divadelní režií.

V cituplné komedii Báječná neděle v parku Crève Coeur si Iva Janžurová zahrála v půlce 80. let v Divadle na Vinohradech v režii Stanislava Remundy. Nyní stejnou postavu svěřila své dceři Sabině Remundové, do dalších rolí obsadila Barboru Munzarovou a Lucii Žáčkovou, sama se také objeví v jedné z rolí.

Williamsova Báječná neděle v parku Crève Coeur měla premiéru v roce 1979.

 

Z veliké vášně a touhy po štěstí se v žáru horkého dne proplétá příběh čtyř ženských hrdinek. Ve společenské rubrice místního nedělníku se objeví oznámení, které - v každé z nich jinak - vyvolá nečekanou aktivitu! Nechtějí nic víc a nic míň než kdokoli z nás: vymanit se z nijakosti obyčejného života, žít romantický život plný vzruchů i vykřičet svou žádostivost navzdory tušené šedi dnů. A když Dorothea v jedné situaci říká své bytné: „Bodey, ty žiješ ze zážitků druhých!“ pochopíme, jak dojemnou, ale i komickou aktivitou duše může být, když v nemožnosti vlastního prožitku vložíte všechny své naděje a sny do životů svých nejbližších.

Do jiskření a vzrušení vstupuje, jako tragikomický záblesk pomíjivosti lidského bytí, slečna Glucková. V jejím pokoji o patro výš totiž straší. A my se smějeme, abychom přehlušili tíseň.

Helena se tolik nechce podobat všemu, co by jen stínem připomínalo malost prostřednosti, finanční nejistotu, samotu v utajování zvláštností své schopnosti milovat. Ale i ji, tak jako každého z nás, zaráží poznání, že to, co si nepřejeme, čeho se bojíme, čemu se bráníme, do svého života právě proto snad i přitahujeme… 

Návštěvní kniha

Jurenková Hana (22.06.2017)

Představení 20.6.2017 Báječná neděle v parku Creve Coeur - vážené dámy, klobouk dolů, bylo to úžasné. Zejména Lucie Žáčková předvedla neskutečný výkon. Děkujeme.

Dobrý den, děkujeme za návštěvu i pochvalu. A před všemi čtyřmi dámami smekneme za Vás. :) Vaše Divadlo Kalich

Více příspěvků

Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.