Biograf láska Nový muzikál s písničkami Hany Zagorové

Nestárnoucí hity legendární zpěvačky, devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové doprovázejí příběh, který může prožít úplně každý. Děj muzikálu se točí okolo třech hlavních ženských postav, které dokáží i vážné situace přijímat s humorem a nadhledem, dokáží se navzájem tak trochu špičkovat, dělat si ze sebe legraci, ale v důležitých okamžicích se podržet. Ovšem muži v tomto příběhu mají také důležitou, ba přímo zásadní roli. Mužský a ženský svět se tu prolíná, navíc nesmíme zapomenout na dětské postavy, které jsou důležitou protiváhou často komplikovaného světa dospělých.

Recenze deníku Právo a serveru Novinky.cz

Biograf láska v hodnocení portálu i-divadlo.cz

Recenze Deníku

blog na portálu i-divadlo.cz: "Naprosto nezbytné!"

blog na portálu i-divadlo: "Nové jukebox muzikály"

Délka představení: 160 minut včetně přestávky

Vybráno z vašich ohlasů

Já prostě musím poděkovat. Poděkovat za úžasné včerejší představení Biograf láska. Bylo to nádherné, plné radosti, energie, emocí. Mám z toho úplně úžasnou náladu! Byl to ten nejhezčí dárek jaký jsem k svátku a vlastně i nadcházejícím narozeninám mohla dostat. Moc moc moc bych chtěla poděkovat tvůrcům: neskutečně dobře Vám to navazovalo a fungovalo s písničkami, to se nepovede jen tak někomu:) Moc moc moc bych chtěla poděkovat hercům: ten zpěv je úžasný a ta radost, která připlouvala ze všech stran, inu nádhera. Moc moc moc bych chtěla poděkovat všem, kteří se podílejí na osvětlení, kompozicích, rekvizitách: jedním slovem WOW, jeviště bylo neustále jako pramen, jako pramen světla do tmy. Vážně moc moc moc bych chtěla poděkovat tanečníkům: miluju tanec, miluju světlo a vy jste byli obojí. To vyplnění emocí tancem a sborovým zpíváním je úžasné, byli jste krásně nalazeni na jednotlivé situace. A veliké poděkování patří samozřejmě i tvůrcům kostýmů, které tomu všemu dodaly lesk (mnohdy doslova:). Ještě jednou DĚKUJI všem za nejhezčí 19. listopad v mém dosavadním životě ❤️ S vděčností a láskou přeji všem, kteří se divadla Kalich jakkoli týkají, aby měli každý den takovou krásnou radost, jakou jsem měla já po sobotní návštěvě tohohle úžasného divadla. Vůbec se mi nechtělo pryč. Tak zase někdy na viděnou:)

Alžběta Janebová

Dobrý den. Tento muzikál, na který jsem vzala i své rodiče byl naprosto úžasný. Bylo to nepopsatelné a úžasná atmosféra. Prostě krása. Půjdeme na něj ještě jednou. Všichni jsme byli nadšení. Koupím i dětem jako Vánoční dárek.

Michaela Kolářová

Dobrý den, v sobotu 22.10.2022 jsem navštívila s dcerou vaše představení "Biograf láska". Abych pravdu řekla, trochu jsem se toho bála navzdory tomu, že písničky paní Hany Zagorové se mi líbí a mám je moc ráda. Už při začátku představení a první písničce jsme shodně věděly, že toto představení musíme vidět ještě několikrát. Chvílemi došlo i na slzičky, ale celkově představení se nám moc líbilo, byly jsme nadšené. Představení bylo opravdu úžasné od začátku až do konce. Hned jak jsme dojely domů, tak jsme si vyhledaly další možnost návštěvy vašeho divadla a samozřejmně i představení "Biograf láska". Navštěvujeme vaše divadlo pravidelně, ale již dlouho jsem neviděla tak úžasné představení. To se panu Janu Křížovi opravdu povedlo. Herecké výkony všech byly boží. Velký dík a velká gratulace. Jen tak dál. Jsem již v důchodu a dcera ještě studuje, tudíž návštěva divadla je pro nás velkým svátkem, neb peněz není nazbyt, ale když to je jen trochu možné, rády se k vám do divadla vracíme. S pozdravem a přáním dalších takto úžasných představení přejí vaše věrné divačky Vlasta a Magdaléna Šámalovi

Vlasta

Předpremiéra Biografu Láska v divadle Kalich 15.9.2022 mě doslova posadila do křesla a přenesla do doby 80. let minulého století. Záměrně jsem nevěděla, co mě čeká, nechala jsem se zcela unést příběhem. A to zejména díky skvělým šlágrům naší zlaté slavice, Hany Zagorové. Patřím do generace Husákových dětí a tyto songy provázely moje dětství a dospívání. Včera jsem si uvědomila, jak se pevně usadily v mém podvědomí, neb jsem je de facto všechny znala a pobrukovala si je s aktéry. Scéna, kostýmy, zpěváci a tanečníci, děj i celkové provedení je kombinací stylového retra a současné doby, které propojuje věčné téma: a sice láska a všechny její slasti i strasti. Scéna je opět brilantně jednoduchá a přitom vtipná, kostýmy vystihují charakter osob, které jsou navíc typologicky pestré (ihned poznáte kdo je intelektuál, kdo manažer či pečuje o dítě, kdo poslouchá rockovou muziku..). Pěvecké výkony byly na vynikající úrovni a skvěle zvládnuté – zohledňuji přitom fakt, že je nelze srovnávat s empatickým originálním projevem Hanky. Totéž platí o výborných a vtipných tanečních kreacích, po včerejšku budu vnímat třeba dopravní špičku tak nějak veseleji… Umělecké zpracování příběhu tří kamarádek, které společně prožívají a řeší klasická témata a problémy (jakými jsou hlavně láska a vztahy mezi partnery) je nadčasové. Nepřehlédnutelným prvkem současnosti je veřejné přiznání prvku lesbické lásky, o které s lehkostí všední maličkosti hovoří i děti hlavních protagonistů. Děti zde též mají své místo a též řeší své problémy, což kvituji. Všímavý pozorovatel postřehne, že kavárna Biograf láska provozuje pouze PO-PÁ do 18:00 hod, což je z pohledu byznysu 21. století likvidní. Nicméně z toho vyplývá, že dotyčná majitelka-samoživitelka je zřejmě zodpovědnou matkou, která chce mít i čas pro rodinu a pro sebe. Za mě úžasný malý detail, hluboký význam. Proto poklona též všem tvůrcům, vč. scénáře a choreografie! Jsem si jista, že by byla Hanka s tímto provedením spokojena. Divadlo Kalich rozhodně vyseklo této naší zlaté slavici poklonu a na věky uctilo její památku. Dávám plný počet Bludišťáků a všem doporučuji ????))

Mery-Lou, předpremiéra 15.9.2022