Letní scénu otevře dnešní jubilantka Iva Janžurová

Paní Iva Janžurová dozkoušela u nás v divadle den před svými narozeninami naši už šestou společnou inscenaci, s příznačným názvem Pusťte mě ven!. A já si stejně jako v pěti předchozích případech na její premiéře zase v duchu představím, jak bych se jako desetiletý kluk asi koukal na člověka, který by mi něco takového věštil před těmi pětačtyřiceti lety, kdy jsme s Ivou točili komedii Což takhle dát si špenát. Nejspíš bych ho měl za blázna. Právě taková neuvěřitelná setkání mě na mojí práci baví asi nejvíc. 
Tak výjimečná osobnost každé divadlo samozřejmě nesmírně obohatí a já k Ivě chovám velký obdiv nejen za její talent, ale také za tu báječnou energii, kterou vyzařuje, za její odvahu, smysl pro zodpovědnost, chuť do práce a radost z ní. To všechno by jí mohly závidět i o generaci mladší kolegyně. 
Měl jsem to štěstí, že jsem se jako dítě stačil setkat před kamerou nebo na jevišti s herci velikosti Vladimíra Menšíka, Jiřího Sováka, Stelly Zázvorkové a dalších z téhle nedostižné éry, a v dospělosti jsem si mnohokrát vyčítal, proč jsem je víc neposlouchal, když vyprávěli, proč jsem se nevyptával… ale tohle prostě malý kluk neřeší. Tak jsem moc rád a moc si vážím toho, že s Ivou Janžurovou tuhle možnost mám. ????
Naše milá Ivuško, děkuji ti za všechno a přeji ti, aby sis ve zdraví užívala všechna splněná přání, ať už ta, která jsi ke svým narozeninám vyslovila nahlas, nebo ta tajná. 
Michal Kocourek
 
Premiéra komedie Pusťte mě ven! proběhne 30. června na Prima Hvězdném létě pod žižkovskou věží.