Touha

Příběh o nekonečném snění
Touha
Námět, libreto, režie: Mirjam Landa
Hudba a písňové texty: Daniel Landa
Hudební spolupráce: Ondřej Soukup
Choreografie: Pavel Strouhal
Výtvarník scény: David Bazika
Výtvarník kostýmů: Marie Marková
Hudební nastudování, kapelník: Vlastimil Bičík
Délka představení: 150 min. (přestávka cca 15 min.)

TOUHA


Představení

Představení - fotografie 1 Představení - fotografie 2 Představení - fotografie 3 Představení - fotografie 4

Muzikál Touha se na základě četných diváckých žádostí vrací na repertoár Divadla Kalich. Pozor, jen v omezeném počtu představení!

OSOBY A OBSAZENÍ

Benedikt Berousek - Roman Tomeš, Michael Kluch

Karin Lipertová - Markéta Procházková

Michal Rajmont / Pepe - Heňo

Palo Braňo - Roman Pomajbo

Krečmar - Oldřich Smysl, Michal Pleskot

Oskar Toman - Rudolf Hrušínský ml.

Franta Strouhal – Jan Apolenář

Radim Šec / Kulhavý – Ondřej Izdný, Tomáš Savka

Romana Divišová / Fantomima - Radka Fišarová

František Stárek - Michal Slaný, Matouš Rajmont

Komisař - Zbyněk Fric, Juraj Bernáth

Hanka Rubešová a další - Barbara Chybová

Další role - Jana Sochůrková, Petr Šudoma, Peter Veslár, Filip Gröger, Petr Novotný, Martin Pešek, Lindsay Taylor, Martin Steiner

Každý z nás po něčem touží. Po lásce, penězích, uznání, kariéře, slávě, štěstí... O některých svých touhách nepřestáváme hovořit, jiné se zdráháme přiznat i sami sobě. Touha je zkrátka tím nejsilnějším citem, jenž nás žene dál. Stačí se jen rozhodnout. A opravdu chtít. Protože "nic není dost velkej cíl, aby ses nepokusil..."

Muzikál Touha vychází z filmového hitu Mirjam a Daniela Landových Kvaska. Příběh z muzikálového zákulisí prošel cestou z filmového plátna na divadelní jeviště řadou významných změn, v divadle také zazní mnohem více muziky než v kině. Navíc velký prostor tentokrát dostane tanec. „Chci, aby Touha byla do značné míry taneční představení. Proto také spolupracuji s choreografem Pavlem Strouhalem, který u nás patří k absolutní špičce," říká autorka námětu, libreta a režisérka Mirjam Landa.

Když se Touha loučila s Divadlem Kalich s úctyhodným číslem více než 350ti repríz na kontě, odcházela jako doslova kultovní představení, za kterým diváci opakovaně přijížděli. A právě četné žádosti diváků způsobily, že se vrací toto výjimečné představení plné dnes už zlidovělých gagů a hlášek.

Reakce na obnovenou Touhu:

http://www.musical.cz/recenze-reportaze/prazske-muzikalove-scene-jiz-nechybi-touha/

http://www.informuji.cz/clanky/1587-muzikal-touha-vtrhnul-znovu-na-scenu/

http://www.musical-opereta.cz/znovuobjevena-touha-divadla-kalich-bavi-mozna-lepe-nez-pred-lety

http://www.topzine.cz/v-kalichu-opet-vladne-touha-divakum-se-po-muzikale-styskalo

Rozhovor s Mirjam Landa

Během pěti let, které uběhly od premiéry muzikálu Touha, jste pracovala na řadě projektů. V čem je pro vás právě Touha natolik výjimečná, že máte chuť se k ní vracet?

Je zvláštní už tím, že jsem ji psala na základě svého filmového scénáře, což pro mě byla zajímavá výzva. Navíc ji považuju za jedno z nejlepších děl, které jsme s Danem napsali.

A hlavně za nejveselejší. Toto představení mám opravdu hodně ráda, což je taky důvod, proč se nyní vrací zpátky na repertoár Divadla Kalich. 

Jak ve filmu Kvaska, tak v divadelním muzikálu Touha bez příkras poodhalujete svoje zkušenosti se zákulisím muzikálové branže. Byla byste dneska v jejich pojmenování tvrdší?

Za těch pět let jsem jistě nasbírala zážitky na druhý díl, to je pravda. Ale jestli bych v něm byla tvrdší, netuším. I když se mě už léta drží image, jak jsem hrozně drsná, já si o sobě myslím, že jsem pořád dost měkká. Teď si nedělám legraci. Naučila jsem se držet si spolupracovníky spíš od těla, moc nenavazovat osobní vztahy, abych mohla být v komunikaci s nimi přímější, tvrdší. I to je moje zkušenost za poslední léta.   

Touha se nevrací jen mírně oprášená, zásadně jste totiž obměnila herecké obsazení. Proč?

Za dobu od premiéry původní Touhy jsem poznala řadu zajímavých herců. Pokud to jenom trochu jde, chci pracovat s lidmi, kteří mě baví. Už kdysi jsme společně s producentem Michalem Kocourkem v Touze vsadili na mladé talenty, v tom byl ten muzikál výjimečný.

A rádi dáme prostor novým tvářím i tentokrát. Ty navíc představení příjemně oživí. Bude to pořád naše Touha, ale posunutá zase trošku jinam.    

I vy jako režisérka se posunete?

Kdo zná moji práci, ten ví, že se z velké části inspiruji přímo na place během zkoušek. Pokud někdo z herců přijde s dobrým nápadem, nemám problém ho přijmout. Takže nová Touha bude inspirovaná novými dušemi.

Máte ráda profesní návraty?

Ani ne, třeba remake filmu bych netočila, ale u divadla to vnímám jinak. Divadlo je přece stále živý organismus, současnou Touhu tedy neberu ani tak jako návrat, spíš jako další kilometry ujité na cestě vpřed. A nebude nic divného, když na této cestě třeba budeme za pár let zase pokračovat dál. 

 

 

Návštěvní kniha

Štěpánková Erika (28.01.2018)

Dobrý den, budete znovu uvádět muzilál Touha? Díky za odpověď.

Dobrý den, v dohledné době nikoli. Z dílny Daniela Landy uvádíme Krysaře a Tajemství. Vydejte se na ně. :) Vaše Divadlo Kalich

Bílková Jana (12.11.2017)

Dobrý den. Chtěla bych se zepatat,zda do budoucna planujete znovu obnovení muzikálu Touha? DĚKUJI

Dobrý den, Touhu neplánujeme, ale na repertoáru máme z dílny Daniela Landy Krysaře a Tajemství. Rádi Vás na nich přivítáme. :) Vaše Divadlo Kalich

Více příspěvků

Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.