Vlasy

květiNOVÉ děti
Vlasy
hudba: Galt MacDermot
scénář a texty písní : James Rado, Gerome Ragni
překlad a přebásnění : Jiří Josek
režie, scéna : Šimon Caban
choreografie: Petra Parvoničová
pěvecké a hudební nastudování : Lubomír Dolný
kostýmy: Zuzana Straková
Délka představení: 165 minut (včetně přestávky)

Termíny v Divadle Kalich

08.03. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 09.03. 14:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 09.03. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
ne 10.03. 13:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
29.03. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 30.03. 14:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 30.03. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
ne 31.03. 13:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
12.04. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 13.04. 14:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 13.04. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
ne 14.04. 13:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
10.05. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 11.05. 14:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 11.05. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
ne 12.05. 13:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
07.06. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 08.06. 14:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 08.06. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
ne 09.06. 13:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
20.09. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 21.09. 14:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 21.09. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
ne 22.09. 13:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
ne 22.09. 18:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
25.10. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 26.10. 14:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 26.10. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
ne 27.10. 13:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
ne 27.10. 18:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
08.11. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 09.11. 14:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 09.11. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
29.11. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 30.11. 14:30 Vlasy Muzikál Vstupenky
so 30.11. 19:00 Vlasy Muzikál Vstupenky

Vlasy


ZDE - Fotogalerie Vlasy

ZDE - Fotogalerie Vlasy - fotografie 1 ZDE - Fotogalerie Vlasy - fotografie 2 ZDE - Fotogalerie Vlasy - fotografie 3 ZDE - Fotogalerie Vlasy - fotografie 4

PREMIÉRA 18. LEDNA 2019

Nechte se unést jedinečným příběhem a nábojem písní z muzikálu, který celosvětově proslavilo legendární filmové zpracování Miloše Formana. V představení zní hit za hitem, songy jako Vodnář, Donna, Je snadné nemít rád, Manchester, Život mám, Kéž slunce svítí… a celá řada dalších se už dávno staly nesmrtelnými. 

Slogan „květiNOVÉ děti“ nového nastudování režiséra a výtvarníka Šimona Cabana naznačuje nadčasovost tohoto muzikálu, jehož příběh, písně i poselství mohou být až překvapivě současné. 

Přijďte si užít velkolepou oslavu lásky, svobody a tolerance, protože tyto hodnoty je třeba oslavovat a chránit stále – tehdy, stejně jako dnes. 

Setkáte se s oblíbenými interprety i s novými tvářemi vyhlášeného muzikálového týmu Divadla Kalich.

 

Herecké obsazení

(v abecedním pořadí) 

Berger ….. Přemysl Pálek / Roman Tomeš

Claude ….. Richard Pekárek / Milan Peroutka

Sheila ….. Charlotte Doubravová / Petra Vraspírová

Woof ….. Jan Fanta / Štěpán Komárek

Jeanie ….. Simona Tlustá / Michaela Tomešová

Hud ….. Lukáš Adam / Jan Tenkrát

Steve ….. Filip Hořejš / Viktor Novák

Vícerole ….. Kateřina Bohatová / Marie Křížová / Kateřina Steinerová

Vícerole ….. Petr Novotný / Michal Pleskot

Suzan ….. Tereza Machová / Nina Horáková

Tanečnice ….. Karolína Beer, Martina Ctiborová, Katrin Cvinerová, Martina Fantová, Kateřina Górnioková, Kateřina Viktorka Steinerová, Ivona Szantová, Veronika Šlapanská

Tanečníci ….. Tomáš DrobilRadek Fišer, Filip Jankovič, Ondřej Martiš, Jiří MarekJiří Minařík, Lukáš Prokop, Jakub Sedláček

 

Z recenzí

„Nynější inscenace v Kalichu oživuje někdejší slávu a navíc přidává současnou perspektivu. Určitě i proto je herecký a taneční tým tak přesvědčivý. Také díky choreografii Petry Parvoničové je pro diváky někdy obtížné zůstat sedět v klidu.“ Aktuálně.cz 

https://magazin.aktualne.cz/kultura/divadlo/muzikal-vlasy-divadlo-kalich-praha-caban-recenze/r~784865b41f2511e9b869ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR01NECUV_Quw0ZC2S5_uDNdeIZ53HI_8cbQ6r0PQUrC34l-7_ifBy65G7k

„KvětiNOVÉ děti se vyplatí vidět.“ MF Dnes, hodnocení: 75%

https://www.idnes.cz/kultura/divadlo/vlasy-kalich-kvetinove-deti-recenze-caban.A190121_105412_divadlo_ts 

„Největším kladem nového nastudování je energií nabité a výborně zpívající mladé obsazení.“ Právo, hodnocení: 75%

https://www.novinky.cz/kultura/494957-recenze-muzikal-vlasy-jako-pulnocni-prekvapeni.html


Rozhovor s producentem Michalem Kocourkem

Vlasy jsou po Pomádě, Horečce sobotní noci a Srdcovém králi čtvrtým světovým muzikálem na repertoáru Divadla Kalich. Proč právě tento titul?

Jde opět o jednu z ikon muzikálového žánru. Podobně jako Pomáda u rokenrolu a Horečka u disca, také Vlasy zásadně ovlivnily vývoj jednoho hudebního žánru, daly vzniknout pojmu rockový muzikál. Rozhodl jsem se uvést právě tento muzikál právě v této chvíli mimo jiné proto, abychom dali velký prostor našemu muzikálovému hereckému souboru plnému mladých všestranných talentů, který budujeme a cizelujeme už několik let a který si získal u diváků i kritiky renomé.  Vlasy chápu jako zúročení této zhruba desetileté cesty a jsem rád, že našim muzikálovým herečkám a hercům můžeme nyní nabídnout takovou příležitost.

Na co se mohou diváci těšit?

Diváci se dočkají všeho, co od muzikálu Vlasy čekají - písní, které už se staly nesmrtelnými, a příběhu, který je velkou oslavou lásky, svobody a tolerance, tedy hodnot, o něž se musíme bát a chránit je dneska stejně jako tenkrát.

Vlasy měly premiéru 7. října 1967 na off-Broadwayi a 26. dubna 1968 pak na broadwayské scéně. Co mohou podle vás říct po 50 letech současným divákům?

Nastudovat tento muzikál pro nás znamená právě nacházet, čím oslovuje nejen pamětníky, ale především současnou mladou generaci, vrstevníky jeho hrdinů. Je toho až překvapivě hodně. Ostatně pocity nejistoty, jisté rozčarování, chuť vymezit se, hledání vlastní identity, ale i lásky a radosti prožívají mladí lidé napříč dekádami vlastně stejně, v tom důležitém určitě. Právě o tom chceme naše Vlasy hrát a dokázat, že jsou nadčasové - svým sdělením i hudbou, která je doprovází. Tomuto muzikálu nehrozí, že by zapadal prachem, protože má co říct. 

Rozhovor seŠimonem Cabanem

Muzikál Vlasy je ikonické dílo světového muzikálového žánru. Svazuje vám toto vědomí při práci ruce?  

Ne, už jen tím, že jsem tancoval pod taktovkou fenomenální Twyly Tharp,  choreografky, která spolupracovala s Formanem nejen na Hair, ale i na Amadeovi, kde jsme měli jako členové Baletní jednotky Křeč tu čest tančit ve finální scéně Dona Giovanniho. A pak jakkoli je muzikál Hair padesát let starý, platí jeho apel dodnes a já, spolu s protagonisty i diváky, žiju v přítomnosti a má to tedy smysl.

Jak jste tento muzikál objevoval vy osobně?

V komunistické Praze jsem chodil ve zvonáčích na Letnou na ilegální burzu směňovat LP, nosil jsem dlouhé vlasy, které mi chtěli policajti ostříhat, a toužil jsem po modré knížce. A v takové situaci jsem najednou někde, ve špatné kvalitě VHS, viděl Formanův film a tam slyšel tu úžasnou hudbu! 

Patříte ke generaci, která své dopívání a sebeuvědomování si prožívala o dekádu později než hrdinové tohoto muzikálu. Měli jste, myslíte, s nimi něco společného?

Tehdy k nám věci docházely se zpožděním, takže by se dalo říct - všechno. Akorát nás učili, že Američani bojují proti Vietnamcům, a nás nutili komunisti bojovat na vojně proti imperialistům. Jenže nám právě ti „imperialisté“ byli sympatičtí a chtěli jsme bojovat proti komunistům. Teprve později nám došlo, že to byl společný boj, protože Američani tam bojovali proti komunismu taky. To ty hrůzy války ovšem neomlouvá. A nás také neomlouvá, že teď žijeme v době, kdy je už zase jasné, že boj s komunismem v nás ještě není dobojován. Ale naše představení nebude ani zdaleka tak „politické“, jak to tu popisuji. Nicméně pocit, že „se to nemůže opakovat“ je sakra ošidný. 

A co společného s hrdiny muzikálu Vlasy, s jejich starostmi i radostmi může mít současná mladá generace?  

Každý si chce logicky užít, a nač bojovat za svobodu jinde, když si ji můžu užívat tady – slovy jednoho z hrdinů muzikálu. V dnešním globálním světě je všechno to, co bylo dřív daleko a nás se netýkalo, doslova za humny. Jsme toho součástí. Naše společnost na to není zvyklá, nemáme tenhle pocit v povědomí. A proto stále říkáme „oni“, „tam“, a přitom jsme to my, tady. My padesátníci  také máme tendenci říkat mladým, že dělají binec. Ale není to naopak? Neudělali jsme jim tu binec my a oni ho budou muset po nás uklízet? Rebelie mládí je zdravá, a jakkoli jsou hrdinové Hair v dnešní pragmatické době odsouzeníhodní i mezi mnohými cílevědomými mladými za svůj – pro mnohé - parazitující způsob života, byli to především oni, kdo „vymysleli“ ekologii, vegetariánství, prostý život nenáročný na hmotné statky a vůbec hodnoty, které jsou dnes in. A drogy? Komu nepřijde život samotný dost adrenalinový, stejně si k nim cestu najde a není mu pomoci. Vydělávají na tom jen represivní složky a narkomafie. Já bych to zlegalizoval a vzal vítr z plachet zakázanému ovoci.  

Proč jste zvolil podtitul květiNOVÉ děti? Předznamenává váš přístup k inscenování této legendy? 

Bezpochyby ano: každá generace přichází s něčím novým a změny jsou čím dál tím rychlejší. Nechtěli jsme, aby diváci sledovali nějaké retro zoo, kde pobíhají vlasatci s džínovými vestami na chlupatých prsou. Vždyť dneska se holí i muži! Tak o čem to chcete hrát? O boji mladých proti establishmentu? Spousta nadšených mladých volí Zemana, Putina nebo Trumpa… Ale na jednom se shodnem – Make love, not war.

O místa v hereckém obsazení nových pražských Vlasů byl na konkurzech obrovský zájem, zúčastnily se ho tři stovky herců a tanečníků. Jak byste vybraný herecký tým charakterizoval? 

Byl jsem nadšen z obrovského zájmu a vybíralo se nám těžce (odmítnutí bolí obě strany), ale pochopitelně i skvěle, protože bylo opravdu z čeho! I když jsem původně uvažoval, že vezmu celé to skvělé obsazení ze své poslední realizace v Divadle Kalich, tedy ze Srdcového krále, tak jsem na konkurzu viděl tolik nových mladých skvělých talentů, že vzhledem k tomu, že Hair musí fungovat především jako „mladá parta“, rozhodl jsem se i pro ně a myslím, že je jim muzikál ušitý přímo na tělo. Ale řada „starých dobrých brachů“ z mé dřívější spolupráce tu k mé radosti zůstala.

Návštěvní kniha

Vopálková Ivana (23.01.2019)

Dobrý den, nikde jsem nenašla délku představení muzikálu Vlasy, moc prosím o sdělení! Děkuji, Ivana Vopálková

Dobrý den, 160 minut i s pauzou. Užijte si je! Vaše Divadlo Kalich

Pražák Jiří (22.01.2019)

Dobrý den. Tak máme za sebou druhé Vlasy (po skvělé první zářijové předpremiéře hned první sobotní veřejné představení). No a musíme opět přiznat, zase jste nás dostali :-) . Skvělé bylo už to, že obsazení bylo ve většině případů prostřídáno, takže člověk měl už u druhého zkouknutí šanci vidět většinu alternací. Musíme přiznat, že jsme se obzvláště těšili na Marušku, která tomu dodala opravdu tu pověstnou "třešničku na dortu". Je pravda, že první půlka stále ještě nebyla pro nás dostatečně zažitá (- takže jsme si stále ještě tak trochu zvykali na posun děje do maturitní třídy), ale skvělé výkony všech dokázaly přebít tu trochu nejistoty v nás. No a druhá půlka - to už člověk jel na vlně Vlasů a emoce stříkaly z pódia mezi nás diváky určitě až do poslední řady - skoro by měl člověk až pocit, že nějaká ta inhalace "vonného kouře" musela být v ceně vstupenek :-)A že ty emoce nebyly hrané šlo poznat i u děkovačky, kde slzy v očích byly na jevišti kde se člověk podíval. Tu " standing ovation" si všichni zasloužili (a i užili). Takže ještě jednou - je to super a už se těšíme zase na únorové Vlasy, klasicky v první brázdě ( ten přímý kontakt je prostě skvělý). No a vzhledem k tomu, že jsme ještě neměli štěstí na Charlottu, Míšu a Michala Pleskota, tak snad si i doplníme alternace - no a pokud to náhodou nevyjde, tak lístků máme nepočítaně - někdy je trefit musíme :-) . Díky a zase na viděnou v "první brázdě" Jirka s rodinou

Dobrý den, děkujeme za návštěvu i report. :) A nebojte, časem si na jevišti pochytáte všechny naše herce. :) Vaše Divadlo Kalich

Více příspěvků

Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.