Tajemství

Tajemství
Autor: Daniel Landa
Režie: Mirjam Landa
Výprava: Václav Mikule
Výtvarník světel: Manfred Schweigkofler
Choreografie: Jitka Zámečníková
Délka představení: 130 minut (včetně přestávky)

Tajemsví video


ZDE - Fotogalerie Tajemství

Tajemství - fotografie 1 Tajemství - fotografie 2 Tajemství - fotografie 3 Tajemství - fotografie 4

OPĚT NA REPERTOÁRU!! VÍCE NEŽ 400 REPRÍZ!!!

Druhý muzikál Daniela Landy Tajemství si v ničem nezadá s ohlasy na autorův první titul, kultovního Krysaře. CD s písněmi z muzikálu i DVD se záznamem celého představení byly oceněny Multiplatinovými deskami a kritika psala o výjimečném uměleckém počinu.

Tajemství je napínavým mystickým příběhem, v němž se kolem hlavních hrdinů začínají dít nevysvětlitelné věci a oni postupně - společně s diváky - přicházejí na to, proč k těmto událostem dochází.

„Je na každém divákovi, co si z představení odnese. Když se na dvě hodiny nechá strhnout jeho příběhem, je to víc než dost. Kdo se ovšem podívá hlouběji, uvidí i další vrstvy představení a pochopí, co se v něm snažíme sdělit. Vypovídáme především o obrovské síle mít život ve vlastních rukou. Většina lidí o takové síle ani neví. My hrajeme o tom, jak rozdílné je být hráčem, a být hrán. Nechci-li být hrán, musím se chopit opratí. Jde o úplně průzračnou myšlenku, která je ale dnešnímu myšlení poměrně vzdálená," poodhaluje své Tajemství Daniel Landa. Přísně střežená pointa je vskutku překvapivá.

Tento strhující muzikál vypráví o naději a o skutečné lásce. Kdo ho navštívil, nosí si poselství představení už navždy v sobě.

OSOBY A OBSAZENÍ

ELIŠKA     Markéta Procházková / Michaela Kuklová

SOUSED     Heňo

JAN     Zbyněk Fric / Roman Tomeš

ANEŽKA     Lucia ŠoralováKateřina Steinerová

TEMNÝ     Ernesto Čekan / Daniel Rous / Vladimír Marek

MARTIN     Martin Pošta / Zbyněk Fric

BOBO     Martin Sobotka / Antonín Moravec

KAMILA     Markéta Bednářová

PORUČÍK RYBA / JIŘÍ     Michal Pleskot

STRÁŽMISTR BARTÁK     Richard Tesařík

DALŠÍ ROLE Renáta Podlipská, Ivana Korolová, Marie Křížová, Petra Sladká, Martin Bačkovský, Robert Hlavatý, Petr Macháček, Jan Tenkrát

Rozhovor o muzikálu Tajemství s režisérkou Mirjam Landou

Co se vám vybaví, když si vzpomenete na období vzniku původní inscenace Tajemství?

Bylo to dost napínavé. Dan měl tenkrát hotové libreto, ale krátce před začátkem zkoušek ho celé smazal. Jezdili jsme okolo billboardů, na kterých bylo napsáno “Chcete znát Tajemství Daniela Landy?”, a my jsme s Danem vždy přikyvovali: “Rádi bychom!”. Začali jsme zkoušet, když existovalo pouze pár stran textu, Dan psal novou verzi a brzy jsme cítili, že tohle bude výjimečné představení.

Od premiéry Tajemství uplynulo deset let. Je to krátká, nebo dlouhá doba, abyste se na inscenaci mohla podívat s odstupem?

Nemám ani potřebu se na představení dívat s odstupem. Bylo a je senzační. Během těch deseti let jsme žili a čerpali z jeho poznatků. Tajemství nikdy nezestárne. Nejedná se totiž o výpověď nějaké konkrétní doby, ale o výpověď lidského poznání. 

Jak jste se za ta léta změnila vy osobně? 

Deset let je dlouhá doba. Určitě jsem bohatší o tunu životních zkušeností. Asi už nejsem tak urputná, nesnažím se do všeho zasahovat. Naučila jsem se, že věci stejně běží tam, kam mají. To přináší celkem klid. Aspoň v soukromí. Hodně řeším dění ve společnosti a v politice, což mi bylo dřív celkem fuk. Za to může věk. Jako bych se připravovala na to, že tady za chvíli budou žít moje dětí místo mě. A mně pochopitelně není jedno, v čem žijou.

Hlavní roli v Tajemství jste svěřila slibnému talentu Markétě Procházkové, na níž ve svých inscenacích sázíte často. Čím vás baví spolupráce s ní?

S Markétou jsme velmi blízcí přátelé. Ale to není důvod, proč s ní spolupracuji. Je pro mě jedna z nejlepších muzikálových hereček v zemi. Byla bych hloupá, kdybych na ni nevsadila. Vážím se její píle a mám u ní jistotu, že ví, co hraje. Nepracuje se mnou “pro kšeft”. V každé práci máte někoho, s kým děláte raději. S Markétou mě zkoušky baví, i když to taky není vždycky jednoduché. Rovnocenné přátelství se musí proměnit do vztahu režisér versus herečka. Je to těžké, ale zvládáme to. Výsledek je skvělý.

Muzikál Tajemství je o odvaze vzít život do vlastních rukou, postavit se k němu čelem, nenechat sebou vláčet. Nemáte pocit, že se toto stává nezvladatelným úkolem pro čím dál větší počet lidí?

To je moc hezká otázka, protože se dotýká podstaty lidského bytí. V dnešní době máme kolem sebe těžko stravitelný počet informací a názorů. Je obtížné být sami sobě věrní a věřit svým pocitům. Skutečně je čím dál náročnější obstát v tomhle víru. Každý si musíme uvědomit, že jsme to jenom my, kdo píše naše životy. Ale pořád nám něco překáží, vzdávat to však nemůžeme. Musíme se pořád snažit, abychom byli co nejvíce šťastní, a musíme věřit. Jak v muzikálu říká poustevník Petr: ”Věřte, že za mrakem stále svítí slunce.”.

 

Návštěvní kniha

Koldinská Petra (25.04.2019)

Dobrý den, prosím o informaci, zda bude muzikál Tajemství ještě zařazen do programu a popřípadě kdy. Děkuji

Dobrý den, jednou se Tajemství určitě vrátí, zatím však termín nevíme. Děkujeme za Váš zájem. Vaše Divadlo Kalich

Macháčková Jolana (20.04.2018)

Neměl by někdo zájem o vstupenku na muzikál Tajemství? 26.5.2018 v 19.00. mám sice jen jednu,ale vstupenky ještě jsou. Cena 399 Kč. Pište prosím na jol.mach@seznam.cz

Více příspěvků

Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.