Robin Hood

přichází legenda legend
Robin Hood
Hudba: Ondřej Soukup
Libreto a texty písní: Gabriela Osvaldová
Spolupráce na libretu: Miroslav Mirčev
Režie a choreografie: Ján Ďurovčík
Scéna: Martin Černý
Kostýmy: Roman Šolc
Light desing: Pavel Dautovský
Asistent režie: Michal Pleskot
Délka představení: 190 minut (včetně přestávky)

Robin Hood 2014


ZDE - Fotogalerie Robin Hood

Robin Hood - fotografie 1 Robin Hood - fotografie 2 Robin Hood - fotografie 3 Robin Hood - fotografie 4

OD ÚNORA 2016 OPĚT NA REPERTOÁRU!!

Oficiální premiéry proběhly 1. a 2. září 2010.

Pro malé děti k dispozici polštářky na sedadla! Možnost zapůjčení v divadelní šatně.


Role a obsazení

Robin z Loxley - Jan Kříž

Lady Mariana - Lucia ŠoralováMichaela Tomešová
Šerif z Nottinghamu - Kamil StřihavkaMartin Pošta 
Čarodějnice - Leona Machálková, Radka Pavlovčinová
Herne / Biskup z Nottinghamu - Petr DopitaPetr Opava
Malý John - Jiří Zonyga 

Guy z Gisburnu / Hluchý skřet - Zdeněk Podhůrský, Antonín Moravec
Komorná Kitty - Alžbeta StankováMichaela Tomešová, Marie Křížová

Asiat - Jan KarásekBedřich Lévi
Mnich Tuck - Michal Pleskot

Much - Petr Novotný

Will Scarlet - Filip Gröger

Tom – Zajíc - Valentýn Pokorný, Jan Bačkovský, Filip Hájek

Slepý skřet - Richard Tesařík

Sam / král Richard Lví srdce - Petr Šudoma, Oldřich Smysl

Zack - Vojtěch Vlasák

Tanečnice - Daniela Lebedová, Anna Dvořáková, Zuzana Heréniyová, Zuzana Savková, Adéla Hájková, Linda Hloušková

Muzikál Robin Hood je ojedinělým projektem hned z několika důvodů. Předcházela mu velká talentová show TV Prima Cesta ke slávě, jejíž vítězové skutečně získali hlavní role Robina a Mariany. Diváci tak měli poprvé v historii možnost spolu s tvůrci a producentem rozhodnout o nových hereckých tvářích, které se v Divadle Kalich postaví mezi zkušené muzikálové hvězdy.

Osvědčený tvůrčí tandem Ondřej Soukup - Gabriela Osvaldová společně s mezinárodně uznávaným choreografem a režisérem Jánem Ďurovčíkem jsou pro publikum zárukou skvělých melodií, chytrých i vtipných textů a neotřelého režijního, scénického a choreografického pojetí. Samotné téma muzikálu samozřejmě slibuje výtečnou zábavu pro všechny věkové kategorie diváků.

Recenze

Rozhovory

Gabriela Osvaldová, libreto a texty písní

Legendu o anglickém zbojníkovi lze uchopit mnoha způsoby – od sociálního dramatu třeba až po parodii. Co máme čekat od vašeho Robina Hooda?

Je to muzikál pro široký okruh publika. Snažili jsme se, aby byl vtipný, ale aby zároveň nezapadla romantická linka příběhu a aby v něm zůstalo i to hrdinství.

Je pravda, že nápad na muzikál Robin Hood v sobě nosíte už dlouhou dobu?

Ano, je. Na to téma jsem skutečně přišla už před delším časem, ale neodvážila jsem se ho vyslovit nahlas. Já totiž vždycky potřebuji někoho, kdo mě v nápadu utvrdí, teprve potom se osmělím. A v tomto případě to byl producent Michal Kocourek, kdo jméno Robin Hood  vyslovil jako první, aniž by tušil, že já o něm také přemýšlím. V tu chvíli jsem si pomyslela: Když už to říká i Kocourek, tak to pojďme zkusit!

Upřela jste svému Robinovi něco z toho, co od tohoto bájného hrdiny diváci dopředu očekávají?

Doufám že ne. Spíš jsem mu chtěla přidat - přála bych si, aby divákům přišel mimo jiné jako veselý chlapík a aby byl tak trochu nekonformní.

Psala jste někomu roli na tělo?

Ne. Ale je zajímavé, že už od začátku jsem si Robina typově představovala jako Noida.

Ondřej Soukup, hudba

Jaká byla vaše první reakce na zvolený námět muzikálu?

Jako první mi blesklo hlavou: Proboha, jakým způsobem se do téhle látky ponořím?! Ale dneska jsem nadšený, že jsme se do ní pustili. Jsou témata, u kterých vám okamžitě naskočí, jakou cestou se vydat, a témata, u kterých tu cestu nějakou chvíli hledáte.

Popíšete tedy svou zvolenou cestu?

To bych musel mluvit o hudbě, a hudbu máme poslouchat, ne o ní klábosit. Ať si ji diváci přijdou poslechnout a pak sami posoudí, jestli jim konvenuje s tématem, nebo ne.

Prozradíte alespoň, jestli v muzikálu uslyšíme třeba keltské motivy?

To ano, protože já jsem zastáncem názoru, že téma se má ctít, stejně jako jeho doba nebo teritorium. Například Petr Opava si právě nechává vyrobit keltskou harfu. Pokud se nám to technicky podaří, bylo by krásné, kdyby na ni jako Herne, pán lesa, živě hrál. Dál používám třeba píšťaly a celou řadu dalších nástrojů typických pro keltskou muziku, které si ovšem do hudby implantuji po svém.

Ján Ďurovčík, choreografie a režie

Jak byste muzikál Robin Hood představil?

Opírá se o dobře vystavěný příběh s velkou dávkou humoru. Rozhodně nejde o pohádku, zároveň se ale diváci nemusí bát vzít s sebou do divadla  i svoje děti. Snažíme se o příjemné představení pro celou rodinu s kvalitním zpíváním, herectvím 

a tancováním, okořeněné nadsázkou.

Provází vás pověst náročného tvůrce, který svým svěřencům v průběhu zkoušek nic neodpustí. Co byste hercům Robina Hooda vzkázal několik týdnů před první zkouškou?

Nečekejte žádné výstrahy. Rád jim vzkážu, že se těším na spolupráci. Zatím jsem nenarazil na divadlo, ve kterém bych s lidmi nenašel společnou řeč, a nevidím důvod, proč bych ji neměl najít i v tomto případě.

Michal Kocourek, producent

Jaké zadání od vás v případě Robina Hooda dostali autoři?

Společně jsme se shodli, že chceme muzikál, který bude vtipný, bude mít sílu předat hluboké emoce a nabídne dostatečný prostor pro velká taneční i pěvecká čísla. To všechno s tím, že bude atraktivní také pro mladší diváky. Musím říct, že Gábina Osvaldová odvedla skvělou práci, stejně tak Ondřej Soukup. Muzikál napsala s velkým nadhledem, zároveň v něm vystavěla působivou love story, v příběhu dojde rovněž  na závist, nenávist, boj o moc i peníze… zkrátka diváci v Robinu Hoodovi najdou všechno, za čím na muzikály tak rádi chodí.

Ke spolupráci jste přizval slovenského režiséra a choreografa Jána Ďurovčíka. Proč jste se rozhodl právě pro něho?

Známe se spolu už dlouho a já jsem přesvědčený, že Ján je výborný režisér s velkým citem pro správné vedení herců, zároveň jako špičkový choreograf cítí muziku a umí z tanečníků vyždímat neuvěřitelné množství energie. Viděl jsem několik jeho inscenací a každá z nich mě úplně pohltila. Ostatně skutečnost, že se mu podařilo tak výrazně se prosadit ve světě, mluví za všechno. Navíc vím, že Ján přinese na malinko zamrzlou českou muzikálovou scénu nový vítr  a posune ji o kus dál. Herci možná budou zezačátku vyřízení, ale nakonec budou za tuto zkušenost určitě rádi. Ján totiž ví, co chce.

S jakým přístupem jste vybíral herecké obsazení Robina Hooda?

To souvisí s předešlou odpovědí. Ján i oba autoři mají na herce své nároky a já jsem neměl důvod z nich slevovat. Slavné jméno samo o sobě rozhodně nestačilo, vybírali jsme mezi skutečnými profíky. Navíc jsme chtěli dát příležitost novým talentům. Víme o nich, že tu jsou, a jsme rádi, že je v obsazení máme. Vždyť právě proto jsme rozjeli tak velký projekt, jakým je televizní castingová show Robin Hood – Cesta ke slávě.

 

 

Návštěvní kniha

MEISNEROVÁ ŠÁRKA (25.05.2019)

Dobrý den,bude prosím Vás příští rok nějaké představení Robin Hood????A Atlantida se nám taky moc líbila, bylo by skvělé zase ji vidět.Šárka Meisnerová

Dobrý den, na Robina Hooda se těšit můžete, na Atlantidu si budeme muset počkat déle. Děkujeme za pochvalu a za Váš zájem. Vaše Divadlo Kalich

lobodinska iva (02.02.2019)

hezký den,chtěla jsem se zeptat,zda se bude jestě letos konat vaše výborné představení Robin Hood...moc děkuji za odpověd..

Dobrý den, děkujeme za Váš zájem. Robina Hooda uvedeme opět 5. a 6. dubna. V prodeji zůstávají poslední místa, proto neotálejte... :) Vaše Divadlo Kalich

Více příspěvků

Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.