Titanic

komedie o nejbezpečnější plavbě všech dob… račte si nastoupit!
Titanic
autor: John Fiske
překlad: Pavel Dominik
režie: Jakub Nvota
scéna a kostýmy : Diana Strauszová
hudba: Lubica Čekovská
Délka představení: 120 minut (včetně přestávky)

Termíny v Divadle Kalich

po 29.10. 19:00 Titanic Činohra Vstupenky
čt 22.11. 19:00 Titanic Činohra Vstupenky
čt 13.12. 19:00 Titanic Činohra Vstupenky
po 14.01. 19:00 Titanic Činohra Vstupenky

ZDE - Fotogalerie Titanik

ZDE - Fotogalerie Titanik - fotografie 1 ZDE - Fotogalerie Titanik - fotografie 2 ZDE - Fotogalerie Titanik - fotografie 3 ZDE - Fotogalerie Titanik - fotografie 4

v mnoha rolích hrají:

FILIP BLAŽEK a MIROSLAV VLADYKA 

PREMIÉRA: 17. LEDNA 2018 * VSTUPENKY V PRODEJI 

Vtipná parodie pro dva komiky v mnoha úlohách. Naprosto výjimečné příležitosti pro výjimečné herce nabízí s velkým nadhledem, ale i se spoustou hlubších témat podaná rekonstrukce potopení nejslavnější lodi světa. Text Johna Fiskeho slavil úspěch už u sousedů na Slovensku, kam ho přivedl jeho velký fanoušek Milan Lasica. Na českou divadelní scénu se dostává poprvé.

Gigantická slavná loď, známé události jejího zániku, událost století, velký příběh, stovky a stovky osudů, ledovec, šťastné i nešťastné konce – to všechno nám v této komedii zahrají jen dva herci. Na co potřeboval Hollywood davy statistů a výpravné dekorace, dokážou zvládnout dva čeští mořeplavci s využitím základních divadelních technik imaginace, představivosti a pochopitelně zázraku.

Budete svědky detailní rekonstrukce osudu Titaniku a zároveň nových překvapivých odhalení, která snad trochu poopraví známou legendu. Na tomto výletu nebudete jen pasivním publikem, a jak to všechno přežijete, je jen na vás. Koneckonců, každý má svůj Titanik!

V této komedii dvojice herců – jakési duo spekulantů začíná přemýšlet nad osudem Titaniku a rozebírat jeho příběh. Z dialogů se postupně stává divadelní rekonstrukce, herci na sebe berou podoby jednotlivých aktérů událostí. Jsou kapitánem, cestujícími, lodí, ledovcem… Hrají, zpívají, tancují, to vše doplněné o reálné informace a vizualizace. Postupně se ve své hře dostávají od konkrétních okolností potopení lodi k širšímu společenskému kontextu, a tím i k pointě své hry a příběhu. Titanik je v jejich podání najednou znovu přítomný, avšak už jako širší a současné téma.

Představení je skvělou příležitostí pro sehranou dvojici komiků, kteří spolu dokážou vytvářet překvapivé situace a pointy a nebojí se tu a tam oslovit také publikum.

 

Autor hry John Fiske se narodil v Anglii  v roce 1949. V roce 1974 se v Liverpoolu prý poprvé setkal s Paulem Kesselem, se kterým vytvořil dnes velmi populární komediální dvojici KESSELOFSKI & FISKE. Od roku 1981 přesunuli své působiště především do Skandinávie, kde od té doby platí za nejznámější anglicky mluvící komiky. Mezi jejich úspěšná představení patří např. Návrat růžové ještěrky či V posteli s Robinem Hoodem. Hra Sinking of the Titanic (u nás Titanic) se stala velkým hitem. Od premiéry v roce 1992 ji dvojice herců odehrála více jak 200x v domovském Švédsku  a s nemenším úspěchem u diváků i recenzentů poté hostovali i  v Dánsku, Walesu, Irsku, Finsku, Norsku, Estonsku, Zimbabwe, Brazílii a Anglii. Hra samotná se dočkala svého uvedení už ve třinácti zemích světa, včetně našich slovenských sousedů, kam ji uvedl Milan Lasica.


Návštěvní kniha

Sacherová Alena (18.05.2018)

Dobrý den, měla jsem to štěstí, že jsem jako dárek ke svým narozeninám, které jsem měla v pondělí 14.5.2018, dostala darem vstupenku na jedno z nejbáječnějších představení ve Vašem divadle. Páni herci předvedli něco úžasného, za což jim moc děkuji. Smála jsem se celé 2 hodiny a všem mohu toto představení jen doporučit. Je to veliká sranda, jděte se podívat! Věrná divačka divadla Kalich.

Dobrý den, děkujeme Vám moc a zpětně všechno nej! :) Vaše Divadlo Kalich

Drozdová Monika (17.04.2018)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy začne předprodej vstupenek na představení Titanic na září, říjen 2018. Děkuji za odpověď a přeji hezký den Monika Drozdová

Dobrý den, ve středu 25. dubna. Děkujeme za Váš zájem Vaše Divadlo Kalich

Více příspěvků

Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.