Titanic

komedie o nejbezpečnější plavbě všech dob… račte si nastoupit!
Titanic
autor: John Fiske
překlad: Pavel Dominik
režie: Jakub Nvota
scéna a kostýmy : Diana Strauszová
hudba: Lubica Čekovská
Délka představení: 120 minut (včetně přestávky)

Termíny v Divadle Kalich

st 13.03. 19:00 Titanic Činohra Vstupenky
st 17.04. 19:00 Titanic Činohra Vstupenky
čt 16.05. 19:00 Titanic Činohra Vstupenky
po 17.06. 19:00 Titanic Činohra Vstupenky

ZDE - Fotogalerie Titanik

ZDE - Fotogalerie Titanik - fotografie 1 ZDE - Fotogalerie Titanik - fotografie 2 ZDE - Fotogalerie Titanik - fotografie 3 ZDE - Fotogalerie Titanik - fotografie 4

v mnoha rolích hrají:

FILIP BLAŽEK a MIROSLAV VLADYKA 

PREMIÉRA: 17. LEDNA 2018 * VSTUPENKY V PRODEJI 

Vtipná parodie pro dva komiky v mnoha úlohách. Naprosto výjimečné příležitosti pro výjimečné herce nabízí s velkým nadhledem, ale i se spoustou hlubších témat podaná rekonstrukce potopení nejslavnější lodi světa. Text Johna Fiskeho slavil úspěch už u sousedů na Slovensku, kam ho přivedl jeho velký fanoušek Milan Lasica. Na českou divadelní scénu se dostává poprvé.

Gigantická slavná loď, známé události jejího zániku, událost století, velký příběh, stovky a stovky osudů, ledovec, šťastné i nešťastné konce – to všechno nám v této komedii zahrají jen dva herci. Na co potřeboval Hollywood davy statistů a výpravné dekorace, dokážou zvládnout dva čeští mořeplavci s využitím základních divadelních technik imaginace, představivosti a pochopitelně zázraku.

Budete svědky detailní rekonstrukce osudu Titaniku a zároveň nových překvapivých odhalení, která snad trochu poopraví známou legendu. Na tomto výletu nebudete jen pasivním publikem, a jak to všechno přežijete, je jen na vás. Koneckonců, každý má svůj Titanik!

V této komedii dvojice herců – jakési duo spekulantů začíná přemýšlet nad osudem Titaniku a rozebírat jeho příběh. Z dialogů se postupně stává divadelní rekonstrukce, herci na sebe berou podoby jednotlivých aktérů událostí. Jsou kapitánem, cestujícími, lodí, ledovcem… Hrají, zpívají, tancují, to vše doplněné o reálné informace a vizualizace. Postupně se ve své hře dostávají od konkrétních okolností potopení lodi k širšímu společenskému kontextu, a tím i k pointě své hry a příběhu. Titanik je v jejich podání najednou znovu přítomný, avšak už jako širší a současné téma.

Představení je skvělou příležitostí pro sehranou dvojici komiků, kteří spolu dokážou vytvářet překvapivé situace a pointy a nebojí se tu a tam oslovit také publikum.

 

Autor hry John Fiske se narodil v Anglii  v roce 1949. V roce 1974 se v Liverpoolu prý poprvé setkal s Paulem Kesselem, se kterým vytvořil dnes velmi populární komediální dvojici KESSELOFSKI & FISKE. Od roku 1981 přesunuli své působiště především do Skandinávie, kde od té doby platí za nejznámější anglicky mluvící komiky. Mezi jejich úspěšná představení patří např. Návrat růžové ještěrky či V posteli s Robinem Hoodem. Hra Sinking of the Titanic (u nás Titanic) se stala velkým hitem. Od premiéry v roce 1992 ji dvojice herců odehrála více jak 200x v domovském Švédsku  a s nemenším úspěchem u diváků i recenzentů poté hostovali i  v Dánsku, Walesu, Irsku, Finsku, Norsku, Estonsku, Zimbabwe, Brazílii a Anglii. Hra samotná se dočkala svého uvedení už ve třinácti zemích světa, včetně našich slovenských sousedů, kam ji uvedl Milan Lasica.


Návštěvní kniha

Kalinová Marie (21.01.2019)

Dobrý večer. Právě jsme v divadle v Kolíně shlédli hru Titanic. Děkujeme za neuvěřitelný zážitek. Pánové, smekám před Vámi. Ještě nikomu se nepovedlo, abych díky němu brečela smíchy dvě hodiny v kuse. Bravo! S pozdravem a díky Marie

Mikulová Hanka (30.10.2018)

Dobrý den, včerejší představení Titanic bylo to nejlepší, co jsem kdy viděla. Herecký výkon obou představitelů byl fenomenální, všem můžu jen doporučit. Děkuji Filipu Blažkovi i Miroslavu Vladykovi za úžasnou podívanou!

Více příspěvků

Zpět
}

Copyright © 2012 Divadlo Kalich. Všechna práva vyhrazena.

Instagram
Powered by Picabo Webadmin 2010.