Od října každý víkend v 10 hodin pohádky pro děti - předprodej zahájen

Nová divadlení sezóna se blíží a v komorním divadle v ul. Rytířská hrajeme pro děti od října každý víkend od 10 hodin. Předprodej vstupenek na podzimní termíny byl právě zahájen. Nepromeškejte šanci vybrat si skvělá místa na dětská představení. A na jaká představení se můžete těšit v nové divadelní sezóně? Vybírat můžete z tohoto programu:

 

Velryba Lízinka aneb Dobrodružství v českých řekách: 1.10. a 5.11. - vstupenky zde

Tulačka velryba Lízinka, která se k nám do českých řek zatoulala až ze Severního moře, už našla kamaráda! V tomto napínavém příběhu dokážou spolu s malým rybářem Tomášem překonat nástrahy pana Volejníčka.

 

Pohádka o strašidelném nádraží: 2.10 - vstupenky zde

Růžička se sestrou Blaženou řeší záhadu na nádraží. Opravdu tam straší? A co s tím? To všechno se dozvíte v pohádce plné písniček, strašení a kouzel. Ale nemusíte se bát, děti si neužijí jen strašení, ale hlavně spoustu legrace.

 

RARÁŠCI: 8.10., 30.10. a 20.11. -  vstupenky zde

S Rarášky Michael a Edou a vrabčákem Pepinem se naučíme, jaká pravidla platí u včeliček, spočítáme, kolik má beruška  teček, podíváme za zvířátky nejen k babičce na vesnici, ale proletíme se až do Afriky. Po celé představení jedinečné velkoplošné animované projekce zažijí děti princip Laterna Magica.

 

Cirkusácká pohádka: 9. 10. - vstupenky zde.

Pohádka plná humoru a písniček z bláznivého cirkusového prostředí. Proč utekli lvi? A proč se hadí žena urazila? Přijďte nahlédnout za oponu Cirkusu Francesco, kde vládne principál tvrdou rukou a odhalte s návštěvnicí Betty a co v cirkusu jde.

 

Červená Karkulka, aneb to je ale náhodička: 15.10. - vstupenky zde

Dva malíři pokojů přicházejí vymalovat a k práci si jednoduše zapnou rádio. Ovšem pohádka, kterou v rádiu začne vyprávět Jiří Lábus, je jaksi popletená. Tento rozmarný příběh s originálními loutkami Karkulky a vlka baví nejen děti, ale i rodiče.

 

Bob a Bobek na cestách: 16.10. - vstupenky zde

Kdo by neznal večerníčkové Králíky z klobouku. Užijte si je v divadelní hře plné písniček na motivy knih Pavla Šruta a procestujte s nimi v létajícím klbouku celý svět. Přijďte se podívat jaké příhody Boba a Bobka čekají na Divokém Západě, za polárním kruhem či na Měsíci.

 

Na kouzelném paloučku: 22.10. - vstupenky zde

Unikátní loutková revue s černo-divadelními scénami a loutkami v nadživotní velikosti. Komické dialogy se střídají s písničkami a soutěžemi, kterých se děti mají možnost samy účastnit, i když aktivně se do děje zapojují všichni diváci.Těšit se můžete i na známé kamarády z televizní obrazovky, Jů a Hele.

 

Rákosníček a hvězdy: 23.10. - vstupenky zde

Vydejte se na nebeské dobrodružství s neposedným skřítkem Rákosníčkem, který nechtěně způsobí zmatek na obloze a následně se bude snažit pomoct hvězdičce Leničce zpátky na oblohu. Pomůže mu všemocný vesmírný pastýř?

 

Jak se Honza učil muzikantem: 29.10. a 12.11. - vstupenky zde

Hudební pohádka pro děti s živou hudbou a s profesionálními muzikanty, kteří svou hravostí nakazí všechny diváky. Líný Honza se vydává do světa, aby se stal muzikantem a děti s ním tak poznají mnoho nástrojů - flétnu, klarinet, housle, buben, a dokonce i saxofon! Pochopí Honza, že bez práce nejsou koláče?

 

Velká dobrodružství malého brouka: 6.11. - vstupenky zde

Střevlík Pepa, hmyzí postavička, která si vás získá svým vtipem, chytrostí, odvahou a smyslem pro čest. Přijďte s ním zažít mnoho dobrodružství a užít si krásné písničky. 

 

Křemílek a Vochomůrka: 13.11. - vstupenky zde

Vydejte se na dobrodružství s kamarády z Večerníčků - skřítci Křemílek a Vochomůrka jsou připraveni pomáhat nejen čmelákovi Žumbardovi i Svatojánkovi, ale všem v mechu a kapradí. Ideální příležitost zavzpomínat na své dětství a představit dětem tyto legendární postavy.

 

Námořnická pohádka: 19.11. - vstupenky zde

Čestný kapitán Hrom se vydává si splnit svůj sen o nalezení mořské panny na ostrově Hukakulu, ale jak to tak bývá, na cestě jej čeká mnoho překážek. Jak to s jeho snem dopadne a jakou roli v jeho (ne)splnění bude hrát lodní kuchařka Marmeládka, se přijďte podívat k nám do divadla.  

 

Krysáci a ztracený Ludvík: 26.11. - vstupenky zde

Večerníčkoví Krysáci v divadelním podání. Přijďte si s dětmi užít dobrodružství s nerozlučnou partou - krysáky Hubertem a Hodanem, laboratorním potkanem Edou a sádrovým trpaslíkem Ludvíčkem.

 

Přijďte zavzpomínat na dětství a užít si s dětmi kulturní dopoledne. Moc se na děti i jejich doprovod těšíme.

 

Přehled vánočních pohádek najdete zde