Předprodej na březen a duben zahájen! KAŽDÝ VÍKEND HRAJEME POHÁDKY PRO DĚTI

Předprodej na dětské pohádky zahájen! Hrajeme každý víkend v 10 hodin (občas i ve 14 hodin) v centru Prahy v ulici Rytířská. Dětská představení jsou ideální pro děti od 3 / 4 do 9 let. Pro děti máme připraveny podsedáky.

Hrajeme pro vás tyto pohádky:

 

Pohádka o strašidelném nádraží -  sobota 6. 1., neděle 18. 2. a 17. 3. - vstupenky zde.

Přijměte pozvání na jedno malé nádraží v městečku jménem Planá. Přednosta stanice Růžička se sestrou Blaženou řeší záhadu, kdy na nádraží straší. Jak situaci vyřeší? To se dozvíte v pohádce plné písniček, strašení a kouzel. Ale nemusíte se bát, děti si neužijí jen strašení, ale hlavně spoustu legrace.

 

Bob a Bobek na cestách - neděle 7. 1 . a 24. 3. - vstupenky zde.

S našimi kamarády z dětství, Bobem a Bobkem, procestujete v létajícím klobouku celý svět. Podíváte se s nimi na Divoký Západ, za polární kruh i na Měsíc. Divadelní hra plná písniček na motivy knih Pavla Šruta baví děti i dospělé.

 

Velryba Lízinka aneb dobrodružství v českých řekách -  sobota 13. 1. a neděle 14. 4.  - vstupenky zde.

Velryba Lízinka se k nám do českých řek zatoulala až ze Severního moře a hledá mezi rybami spřízněnou dušičku. Kamaráda nakonec najde v mladém rybáři Tomášovi a vy jim můžete držet palce, aby společně dokázali překonat nástrahy pana Volejníčka. Pohádka s krásnými písničkami a malým vodním překvapením na závěr.

 

Námořnická pohádka - neděle 14. 1. a sobota 2. 3. - vstupenky zde.

Všichni námořníci na palubu! Kapitán Hrom se na své lodi vydává za splněním svého snu o nalezení mořské panny na ostrově Hukakulu. Během jeho plavby ho však čeká hodně překážek včetně piráta Kudličky. Podaří se mu naučit ho dobrému chování? Jak to dopadne s jeho snem? A jakou roli v jeho (ne)splnění bude hrát lodní kuchařka Marmeládka? To se dozvíte u nás v divadle.  

 

ABRAXAS DABRAXAS aneb příběh Malé čarodejnice  - sobota 20. 1. a neděle 28. 4. - vstupenky zde

Loutková pohádku o tom, jak je důležité je mít přátele, se kterými zažíváte nejen zábavu, ale také těžké chvíle a nečekaná dobrodružství. Přátelství mezi naší hrdinkou malou holčičkou, shodou okolností čarodejnicí a jejím kamarádem havranem Abraxasem nadchne diváky od těch malých až po ty největší. Zavzpomínejte na svá večerníčková dobrodružství a přijďte do divadla. 

 

 O statečném kováři Mikešovi - sobota 27. 1. a 20. 4. - vstupenky zde.

Zažijte vyprávění o boji dobra se zlem a přijďte si užít pohádku podle klasického příběhu Boženy Němcové Neohrožený Mikeš. Kovářský synek Mikeš se vydává do světa, kde se setká se silákem Matějem a společně se pokusí najít ztracené princezny. Je ale všechno opravdu tak, jak se zdá? A mají oba ty správné úmysly? O tom se přesvědčíte u nás v divadle sami. Nechybí krásné písničky a ponaučení pro všechny.

 

Na kouzelném paloučku (černé divadlo s hosty Jů a Hele) - neděle 28. 1. a 10. 3. - vstupenky zde.

Tato jedinečná loutková revue s černo-divadelními scénami a loutkami v nadživotní velikosti je vhodná i pro menší děti. Čekají na ně zábavné dialogy, písničky i soutěže, kterých se mohou účastnit, i když aktivně se do děje zapojují všichni diváci.V představení děti pozdraví i známí kamarádi z televizní obrazovky Jů a Hele.

 

Kouzelná školka uzamčená na fanfáru - neděle 28. 1. a 25. 2. ve 14:00 a sobota 9. 3. a 6. 4.  v 10:00 - vstupenky zde

Kouzelná školka se vydává z televize za dětmi formou divadelní show. Nebudou chybět Ahoj, nazdar, helou | Stonožka | Piráti školkoví | Enyky benyky | Chechtadlo | Výlet autem. Srdečně vás zve skřítek František z Fanfárie a jeho školková parťačka Lucka na představení se spoustou zábavy, písniček, překvapení a hlavně dobré nálady.

 

Krysáci a ztracený Ludvík -  sobota 3. 2. a 13. 4.- vstupenky zde.

Vítejte na malém smetišti poblíž Vizovic, kde zažijete mnoho dobrodružství s krysáky Hurbertem a Hodanem, laboratorní krysou Edou a sádrovým trpaslíkem Ludvíkem, který se jednoho dne ztratí. Čeká vás nebezpečná pátrací akce, kdy všichni putují celým smetištěm a potkávají moudrého pavouka, hladového kocoura, popletenou můru a vychytralou zmiji. Pohádka na motivy večerníčků je plná tance a veselých písniček. Jak tohle dobrodružství dopadne uvidíte u nás v divadle.

 

 Rákosníček a hvězdy - neděle 4. 2.  - vstupenky zde.

Všem známý neposedný skřítek Rákosníček se vydává na jedinečné nebeské dobrodružství. Jak to dopadne, když si Rákosníček chce vysloužit u vesmírného hvězdáře hvězdu a místo toho spadne dolů na Zem s hvězdičkou Leničkou i Malým vozem? Tušíte správně, že bude potřebovat pomoc. Všemocný vesmírný pastýř situaci zachrání a vy mu můžete s dětmi fandit u nás v divadle.

 

Červená Karkulka, aneb To je ale náhodička – sobota 10. 2. a 16. 3. - vstupenky zde.

Oblíbená pohádka v originálním podání dvou malířů pokojů a originálních velkých loutek. Herci Karel Zima a Jarmil Škvrna vypráví pohádku po svém a rozhodně nezůstávají v zajetých kolejích. Počítá se s pohádkovou spoluprací diváků a můžeme zaručit, že se pobaví děti i rodiče.

 

Kouzla a čáry tajemné Prahy -  neděle 11. 2. ve 14:00 a sobota 27. 4. ve 14:00 - vstupenky zde. 

Pohádka plná písniček a kouzelných pražských pověstí. O pražské flašinetářce Růženě a jejím bratříčkovi Jozífkovi, kteří si na Karlově mostě vydělávají na živobytí. A protože je Růžena žena nedobrá a na svého bratra nemilá, musí zakročit vodnická dcerka Ploutvička a společně s dětmi jí přičarovat obrovské zelené uši. Jak se jich Růžena zbaví? Jedině tak, že s Jozífkem divákům zahrají několik strašidelných příběhů o Praze. Díky tomu uvidíte čertovský příběh doktora Fausta, fascinující a dojemný osud člověkem stvořeného Golema a také pověst o mistru Hanušovi a Pražském orloji.

V představení zazní i kramářské písně o Karlu IV, o Karlově mostě, i o krásné Libuši.

 

 

 Cirkusácká pohádka - neděle 11. 2. - vstupenky zde

Vítejte v Cirkusu Francesco a pojďte opatrně nahlédnout za oponu tohoto slavného cirkusu. Počítejte se zjištěním, že vše nešlape úplně tak, jak by mělo. Tati pohádka z cirkusového prostředí je plná zábavných písniček i zvířat a bude bavit děti i dospělé.

 

 

BROUHÁDKA aneb Pohádka o broučcích - sobota 17. 2. - vstupenky zde

Dětská klauniáda je postavena na prvcích klasického herectví, pantomimy, žonglování, klasické klauniády v přímém kontaku herců s dětmi. Scénu tvoří obří model dětské stavebnice, která umožňuje hercům stavět jednoduché objekty. Přijďte zjistit, co se všechno může stát ve světě broučků, když se na paloučku potkají brouk Svalík, brouk Škodík, Beruška a ještě k tomu najdou ubrečenou mravenčí kuklu.

Představení je vhodné pro děti od 3 do 6 let.

 

 

Zahrada - sobota 24. 2. a 27. 4. - vstupenky zde.

Zažít tajemnou knihu Jiřího Trnky ZAHRADA v divadle je zážitek pro děti i dospělé. Zahradu hlídá zlomyslný kocour, mluvící trpaslík, v jezírku plave sečtělá velryba a když už je nejhůř, tak pomůžou legrační sloni. Právě do takové zahrady plné překvapení se zatoulají tři zvědaví kluci a s nimi se můžete zatoulat i vy.

 

Veselá pouť (černé divadlo s hosty Jů a Hele) – neděle 25. 2. a 21. 4. - vstupenky zde.

Jedinečná loutková revue vtáhne děti i dospělé do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Těšit se můžete na komické dialogy, písničky i soutěže, kterých se mohou děti samy účastnit. Nechte se přenést do míst plných kouzel díky černodivadelní scéně a zábavy. Na návštěvu přijdou také kamarádi z televizní obrazovky Jů a Hele.

 

 

Velká dobrodružství malého brouka - sobota 23. 3. - vstupenky zde

Střevlík Pepa, je další hmyzí postavička, která si vás získá svým vtipem, chytrostí, odvahou a smyslem pro čest. Pepa žije na louce u Černého lesa a se svým nejlepším přítelem zlatohlávkem Jardou se jednoho dne vydají hledat to pravé štěstí. Od té chvíle se stanete svědky vzrušujícího putování, budete se smát popletenému brouku Jimovi, který na louku zabloudil z daleké ciziny, se zatajeným dechem budete čekat, zdali Pepa unikne zlému sršni Karlovi a jak dopadne setkání s datlem Herbertem. 

 

Křemílek a Vochomůrka - neděle 7. 4. - vstupenky zde

Užijte si s dětmi na večerníčkovou pohádku, kde skřítci Křemílek a Vochomůrka opraví zlobivé kukačky, pomohou čmelákovi Žumbardovi naladit sluníčkovou basu, Svatojánkovi najdou ztracené světýlko, svedou boj o vodní pramen se zlým rakem a setkají se s Ledovou panenkou. Pařezová chaloupka v mechu a kapradí je zkrátka plná dobrodružství.

 

Program seřazený chronologicky si můžete prohlédnout také na hlavní stránce, stačí vyfiltrovat žánr "Pro děti".