OD ŘÍJNA KAŽDÝ VÍKEND V 10 HODIN POHÁDKY PRO DĚTI

Předprodej na dětské pohádky zahájen! Od října hrajeme každý víkend v 10 hodin v centru Prahy v ulici Rytířská. Právě teď máte příležitost ulovit ta nejlepší místa na dětská představení. V říjnu a listopadu pro vás hrajeme:

 

Pohádka o strašidelném nádraží - neděle 1. 10. a sobota 18. 11. - vstupenky zde.

Přijměte pozvání na jedno malé nádraží v městečku jménem Planá. Přednosta stanice Růžička se sestrou Blaženou řeší záhadu, kdy na nádraží straší. Jak situaci vyřeší? To se dozvíte v pohádce plné písniček, strašení a kouzel. Ale nemusíte se bát, děti si neužijí jen strašení, ale hlavně spoustu legrace.

 

Na kouzelném paloučku (černé divadlo s hosty Jů a Hele) - sobota 7. 10. - vstupenky zde.

Tato jedinečná loutková revue s černo-divadelními scénami a loutkami v nadživotní velikosti je vhodná i pro menší děti. Čekají na ně zábavné dialogy, písničky i soutěže, kterých se mohou účastnit, i když aktivně se do děje zapojují všichni diváci.V představení děti pozdraví i známí kamarádi z televizní obrazovky Jů a Hele.

 

Námořnická pohádka - neděle 8.10. - vstupenky zde.

Všichni námořníci na palubu! Kapitán Hrom se na své lodi vydává za splněním svého snu o nalezení mořské panny na ostrově Hukakulu. Během jeho plavby ho však čeká hodně překážek včetně piráta Kudličky. Podaří se mu naučit ho dobrému chování? Jak to dopadne s jeho snem? A jakou roli v jeho (ne)splnění bude hrát lodní kuchařka Marmeládka? To se dozvíte u nás v divadle.  

 

Velryba Lízinka aneb dobrodružství v českých řekách - sobota 14. 10. a sobota 4. 11. - vstupenky zde.

Velryba Lízinka se k nám do českých řek zatoulala až ze Severního moře a hledá mezi rybami spřízněnou dušičku. Kamaráda nakonec najde v mladém rybáři Tomášovi a vy jim můžete držet palce, aby společně dokázali překonat nástrahy pana Volejníčka. Pohádka s krásnými písničkami a malým vodním překvapením na závěr.

 

Bob a Bobek na cestách - neděle 15. 10. a neděle 12. 11. - vstupenky zde.

S našimi kamarády z dětství, Bobem a Bobkem, procestujete v létajícím klobouku celý svět. Podíváte se s nimi na Divoký Západ, za polární kruh i na Měsíc. Divadelní hra plná písniček na motivy knih Pavla Šruta baví děti i dospělé.

 

Zahrada - sobota 21. 10. - vstupenky zde.

Zažít tajemnou knihu Jiřího Trnky ZAHRADA v divadle je zážitek pro děti i dospělé. Zahradu hlídá zlomyslný kocour, mluvící trpaslík, v jezírku plave sečtělá velryba a když už je nejhůř, tak pomůžou legrační sloni. Právě do takové zahrady plné překvapení se zatoulají tři zvědaví kluci a s nimi se můžete zatoulat i vy.

 

 Rákosníček a hvězdy - neděle 22. 10. - vstupenky zde.

Všem známý neposedný skřítek Rákosníček se vydává na jedinečné nebeské dobrodružství. Jak to dopadne, když si Rákosníček chce vysloužit u vesmírného hvězdáře hvězdu a místo toho spadne dolů na Zem s hvězdičkou Leničkou i Malým vozem? Tušíte správně, že bude potřebovat pomoc. Všemocný vesmírný pastýř situaci zachrání a vy mu můžete s dětmi fandit u nás v divadle.

 

Červená Karkulka, aneb To je ale náhodička – neděle 5. 11. - vstupenky zde.

Oblíbená pohádka v originálním podání dvou malířů pokojů a originálních velkých loutek. Herci Karel Zima a Jarmil Škvrna vypráví pohádku po svém a rozhodně nezůstávají v zajetých kolejích. Počítá se s pohádkovou spoluprací diváků a můžeme zaručit, že se pobaví děti i rodiče.

 

Veselá pouť (černé divadlo s hosty Jů a Hele) – sobota 11. 11. - vstupenky zde.

Jedinečná loutková revue vtáhne děti i dospělé do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Těšit se můžete na komické dialogy, písničky i soutěže, kterých se mohou děti samy účastnit. Nechte se přenést do míst plných kouzel díky černodivadelní scéně a zábavy. Na návštěvu přijdou také kamarádi z televizní obrazovky Jů a Hele.

 

Krysáci a ztracený Ludvík - neděle 19. 11. - vstupenky zde.

Vítejte na malém smetišti poblíž Vizovic, kde zažijete mnoho dobrodružství s krysáky Hurbertem a Hodanem, laboratorní krysou Edou a sádrovým trpaslíkem Ludvíkem, který se jednoho dne ztratí. Čeká vás nebezpečná pátrací akce, kdy všichni putují celým smetištěm a potkávají moudrého pavouka, hladového kocoura, popletenou můru a vychytralou zmiji. Pohádka na motivy večerníčků je plná tance a veselých písniček. Jak tohle dobrodružství dopadne uvidíte u nás v divadle.

 

Program seřazený podle měsíců si můžete prohlédnout také na hlavní stránce, stačí vyfiltrovat žánr "Pro děti". Již jsou přidána i představení na leden a únor 2024. Vánoční představení připravujeme.