Program pohádek pro děti v Komorním divadle Kalich

Pohádky pro děti hrajeme každý víkend v 10 hodin (občas i ve 14 hodin) v Komorním divadle Kalich v centru Prahy v ulici Rytířská. (V dětské divadlení sezóně říjen 23 - duben 24). Dětská představení jsou ideální pro děti od 3 / 4 do 9 let. Pro děti máme připraveny podsedáky.

V dubnu pro vás hrajeme pro vás tyto pohádky:

Kouzelná školka uzamčená na fanfáru - 6. 4.  v 10:00 - vstupenky zde

Kouzelná školka se vydává z televize za dětmi formou divadelní show. Nebudou chybět Ahoj, nazdar, helou | Stonožka | Piráti školkoví | Enyky benyky | Chechtadlo | Výlet autem. Srdečně vás zve skřítek František z Fanfárie a jeho školková parťačka Lucka na představení se spoustou zábavy, písniček, překvapení a hlavně dobré nálady.

 

Křemílek a Vochomůrka - neděle 7. 4. - vstupenky zde

Užijte si s dětmi na večerníčkovou pohádku, kde skřítci Křemílek a Vochomůrka opraví zlobivé kukačky, pomohou čmelákovi Žumbardovi naladit sluníčkovou basu, Svatojánkovi najdou ztracené světýlko, svedou boj o vodní pramen se zlým rakem a setkají se s Ledovou panenkou. Pařezová chaloupka v mechu a kapradí je zkrátka plná dobrodružství.

 

Krysáci a ztracený Ludvík -  sobota 13. 4. v 10:00 - vstupenky zde.

Vítejte na malém smetišti poblíž Vizovic, kde zažijete mnoho dobrodružství s krysáky Hurbertem a Hodanem, laboratorní krysou Edou a sádrovým trpaslíkem Ludvíkem, který se jednoho dne ztratí. Čeká vás nebezpečná pátrací akce, kdy všichni putují celým smetištěm a potkávají moudrého pavouka, hladového kocoura, popletenou můru a vychytralou zmiji. Pohádka na motivy večerníčků je plná tance a veselých písniček. Jak tohle dobrodružství dopadne uvidíte u nás v divadle.

 

 

Velryba Lízinka aneb dobrodružství v českých řekách -  neděle 14. 4.  v 10:00 - vstupenky zde.

Velryba Lízinka se k nám do českých řek zatoulala až ze Severního moře a hledá mezi rybami spřízněnou dušičku. Kamaráda nakonec najde v mladém rybáři Tomášovi a vy jim můžete držet palce, aby společně dokázali překonat nástrahy pana Volejníčka. Pohádka s krásnými písničkami a malým vodním překvapením na závěr.

 

 O statečném kováři Mikešovi - sobota 20. 4. v 10:00- vstupenky zde.

Zažijte vyprávění o boji dobra se zlem a přijďte si užít pohádku podle klasického příběhu Boženy Němcové Neohrožený Mikeš. Kovářský synek Mikeš se vydává do světa, kde se setká se silákem Matějem a společně se pokusí najít ztracené princezny. Je ale všechno opravdu tak, jak se zdá? A mají oba ty správné úmysly? O tom se přesvědčíte u nás v divadle sami. Nechybí krásné písničky a ponaučení pro všechny.

 

Veselá pouť (černé divadlo s hosty Jů a Hele) – neděle 21. 4. - vstupenky zde.

Jedinečná loutková revue vtáhne děti i dospělé do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Těšit se můžete na komické dialogy, písničky i soutěže, kterých se mohou děti samy účastnit. Nechte se přenést do míst plných kouzel díky černodivadelní scéně a zábavy. Na návštěvu přijdou také kamarádi z televizní obrazovky Jů a Hele.

 

Zahrada - sobota 27. 4. v 10:00 - vstupenky zde.

Zažít tajemnou knihu Jiřího Trnky ZAHRADA v divadle je zážitek pro děti i dospělé. Zahradu hlídá zlomyslný kocour, mluvící trpaslík, v jezírku plave sečtělá velryba a když už je nejhůř, tak pomůžou legrační sloni. Právě do takové zahrady plné překvapení se zatoulají tři zvědaví kluci a s nimi se můžete zatoulat i vy.

 

Kouzla a čáry tajemné Prahy -  sobota 27. 4. ve 14:00 - vstupenky zde. 

Pohádka plná písniček a kouzelných pražských pověstí. O pražské flašinetářce Růženě a jejím bratříčkovi Jozífkovi, kteří si na Karlově mostě vydělávají na živobytí. A protože je Růžena žena nedobrá a na svého bratra nemilá, musí zakročit vodnická dcerka Ploutvička a společně s dětmi jí přičarovat obrovské zelené uši. Jak se jich Růžena zbaví? Jedině tak, že s Jozífkem divákům zahrají několik strašidelných příběhů o Praze. Díky tomu uvidíte čertovský příběh doktora Fausta, fascinující a dojemný osud člověkem stvořeného Golema a také pověst o mistru Hanušovi a Pražském orloji.

V představení zazní i kramářské písně o Karlu IV, o Karlově mostě, i o krásné Libuši.

 

ABRAXAS DABRAXAS aneb příběh Malé čarodejnice  - neděle 28. 4. - vstupenky zde

Loutková pohádku o tom, jak je důležité je mít přátele, se kterými zažíváte nejen zábavu, ale také těžké chvíle a nečekaná dobrodružství. Přátelství mezi naší hrdinkou malou holčičkou, shodou okolností čarodejnicí a jejím kamarádem havranem Abraxasem nadchne diváky od těch malých až po ty největší. Zavzpomínejte na svá večerníčková dobrodružství a přijďte do divadla. 

 

Program seřazený chronologicky si můžete prohlédnout také na hlavní stránce, stačí vyfiltrovat žánr "Pro děti".