Tereza Kostková

Pochází z herecké rodiny Petra Kostky a Carmen Mayerové. Herectví studovala na Vyšší odborné škole herecké v pražské Michli. Do roku 2007 byla v angažmá v Divadle pod Palmovkou. Hostuje také v divadle Viola s představeními Bílé noci a Hodně smíchu a pár slz. Často spolupracuje s televizí – ať už jako herečka (Ordinace v růžové zahradě, Proč bychom se netopili, Soukromé pasti, Pojišťovna štěstí, Cesty domů, Obchoďák, Vinaři či Temný Kraj) nebo moderátorka (Hvězda mého srdce, Duety, StarDance… když hvězdy tančí, Silvestry atd.). Účinkuje i v muzikálu Mýdlový princ. S režisérem Petrem Kracikem má syna Antonína. V roce 2018 se vdala za režiséra Jakuba Nvotu. 

Tereza Kostková – Alice

Co pro vás bylo nejdůležitější pro prvním přečtení hry Můj nejlepší kamarád?
Potěšilo mě, že je to klasická francouzská komedie, při čemž slovo klasická je opravdu důležité. Jsou skvělé, jako pravé šampaňské. Smála jsem se už při prvním čtení, a tak je jistá naděje, že by to zábavným mohl shledat i divák. Doufám, že nejeden… Je to věčná a vděčná zápletka, ale s brilantně prokreslenou postavou docela slušného hajzlíka, prostřednictvím kterého ovšem nahlížíme docela časté a v jistém ohledu i pochopitelné lidské vlastnosti a při troše nadhledu je dokážeme aspoň pochopit, pokud ne rovnou i odpustit. To je dobré si připomínat.

Jak moc vás baví postava Alice?
Nebylo důležité, kterou ženskou postavu budu hrát, důležité bylo s kým. Na tom mně záleží nejvíc a s Nelou nás to baví už v Úhlavních přátelích skoro tři roky, pětiletku máme za sebou s Alešem také tady v Rytířské ve hře Frankie a Johnny a Petra znám léta, tak se konečně potkáváme na jevišti. Obě mladé představitelky Soray doplnily divadlo, jako kdyby v něm byly vždycky. Takže ideál. Jinak samotná postava Alice mě začala ještě mnohem víc bavit pro výkladu režiséra Jakuba Nvoty. To všechno, co v ní viděl a našel on, jsem v ní po prvním čtení hned nenacházela. Tak si to objevování a luxusní režijní vedení jako každý herec moc užívám.

Máte svojí oblíbenou scénu nebo větu?
„Když jsem naštvaná, tak nejsem vtipná!“ To platí i v životě. Člověk v takovou chvíli bývá spíš komický. A doufám, že pobaví hlavně „NÁŠ“ nejlepší kamarád.

Účinkuje v představeních