Pavel Zedníček

Pavel Zedníček se narodil na kovárně v Hošticích-Herolticích na Vyškovsku. Už na základní škole byl považován za třídního baviče, smíška a velkého extroverta. V roce 1969 mu kamarád poradil, ať svých schopností využije a přihlásí se na hereckou školu. Podal si tedy přihlášku na JAMU a po přijetí se seznámil s hereckou partou kolem Jiřího Bartošky a Karla Heřmánka. Už během studií vystupoval v Divadle Na provázku. 

Sehraná trojice Bartoška-Heřmánek-Zedníček se v průběhu 70. let dostávala do stále většího povědomí, a tak v roce 1977 přišla nabídka angažmá v Divadle Na zábradlí, kterou společně využili. 

Ve filmu se poprvé objevil v roce 1975 v detektivce J. Herze HOLKA NA ZABITÍ. Ve velmi krátké době si získal popularitu a koncem 70. let už byl považován za vycházející hvězdu naší herecké scény. Po celá 80. léta šel z role do role. Objevoval se v různých žánrech, ale výrazně bližší mu byla komediální poloha.Objevil se jako saniťák v seriálu SANITKA, významnou roli otce měl v dětských filmech VESELÉ VÁNOCE PŘEJÍ CHOBOTNICE a CHOBOTNICE Z 2. PATRA. Byl také jedním z kriminalistů v MALÉM PITAVALU Z VELKÉHO MĚSTA.

Jeho popularity využil na samém počátku 90. let režisér Václav Vorlíček a obsadil ho do role jednoho ze dvou poněkud přerostlých synů princezny Arabely v seriálu ARABELA SE VRACÍ. V seriálu KONEC VELKÝCH PRÁZDNIN si zahrál estrádního kouzelníka, který se ve svízelné situaci v emigraci dopustí krádeže. Pavel Zedníček následně začal pracovat i pro ČT, která ho v roce 1992 obsadila do role moderátora oblíbeného zábavného pořadu KUFR, který se na obrazovkách udržel neuvěřitelných dvanáct let. V polovině 90. let moderoval Zedníček rovněž pořad PTÁKOVINY.

Velký prostor v jeho tvorbě tvoří pořady pro děti, objevil se v řadě pohádek a řadu z nich i namluvil. Významná je jeho role i v českém dabingu. (Zdroj: ČSFD)

V Divadle Kalich jste Pavla Zedníčka mohli vidět v komediích Natěrač, Jako jedna rodina, Drahouškové, Záhadná Irma, Zamilovat se..., Láska na ruby a Sbohem Zůstávám. Ve všech těchto komediích hrál po boku své kolegyně a kamarádky Jany Paulové, s níž tvoří nerozlučnou divadelní dvojici. 

Nyní můžete Pavla Zedníčka vidět v komedii Bez předsudků, která se hraje úctihodných 20 let či v komedii Pro tebe cokoliv. Své 70. narozeniny oslavil právě na našem jevišti premiérou komedie Lakomec, kde ztvárňuje hlavní roli Harpagona. Společně se svými narozeninami tak oslavil i 20. výročí založení Divadla Kalich.

Účinkuje v představeních