O divadle

Divadlo Kalich

je zavedená soukromá pražská scéna, působící přes 23 let.

V oficiálních statistikách pro ministerstvo kultury je každoročně uváděno mezi nejnavštěvovanějšími divadly v celé ČR, mezi soukromými scénami bývá na prvním místě.

Jeho moderní dramaturgie staví na ambici nabídnout hodnotný kulturní zážitek pro široké spektrum diváků. V jeho programu je zastoupena řada divadelních žánrů. Vedle muzikálů to jsou činoherní inscenace současných světových i domácích autorů, taneční představení předních choreografů, koncerty i hry pro děti. Záměrem Divadla Kalich je uvádět české premiéry, tedy seznamovat české publikum s aktuálními novinkami na světových scénách i s novinkami tuzemské tvorby.

Samotnému zahájení provozu Divadla Kalich předcházela rekonstrukce zdevastovaných historických prostor v památkově chráněném Husově domu. Na divadelní mapě Prahy se tak objevil moderní bezbariérový komorní sál s technickým vybavením na špičkové evropské úrovni.

Dramaturgie divadla je opravdu široká a nezaměřuje se jen na divácký mainstream. A také na pražskou kulturní scénu přiváží zajímavé tvůrčí osobnosti z Evropy i zámoří různých uměleckých profesí.

Tvorba Divadla Kalich v žánru muzikálu i činohry se těší nejen zájmu publika, ale také respektu u odborné veřejnosti. Svědčí o tom mimo jiné udělená Cena Thálie a řada nominací za výkony v muzikálech i činohrách Divadla Kalich, stejně jako další ocenění. V muzikálu platí soubor Divadla Kalich za absolutní tuzemskou špičku, do níž proniknou jen ti nejtalentovanější. V činohrách Divadla Kalich dostávají prostor jak mladé herecké naděje, tak především velká herecká jména, díky nimž se divadlo rychle vyprofilovalo jako exklusivní herecký klub. České herecké veličiny se tu kolikrát realizují i v jiných uměleckých profesích než jen v té herecké.

Také tvůrčí týmy jednotlivých inscenací Divadla Kalich, ať už muzikálových, či činoherních, tvoří přední osobnosti jednotlivých oborů a vedle nich dostávají prostor mladí tvůrci se zajímavou, novátorskou vizí. Přímo pro Divadlo Kalich vzniklo několik původních českých činoher a řada muzikálových titulů. Několik z nich po uvedení v Praze výrazně uspělo také na mezinárodní scéně.

Divadlo Kalich se pravidelně věnuje charitativní činnosti v podobě spolupráce s nadacemi a charitativními spolky.

Divadlo se rovněž stalo vyhledávaným centrem společenských událostí, natáčení televizních či rozhlasových pořadů. Jeho hlavním cílem, s nímž vstupuje do dalších sezón, je přicházet s umělecky přínosnými inscenacemi předních českých i zahraničních tvůrců, za nimiž i nadále budou přijíždět diváci z celé republiky.

Pro diváky

Kapacita hlediště je 423 míst k sezení + 8 míst na stání. 

Kabáty si diváci mohou odložit v divadelních šatnách. Pro diváky, kteří mají vstupenky na balkón, je šatna i v horním foyeru.
Před představením a o pauze je divákům k dispozici bar, kde si mohou dát sklenku vína či drobné občerstvení.
Každé představení má přibližně ve své půlce 20minutovou přestávku. Pokud Vás zajímá celková délka představení, naleznete tuto informaci u daného představení na našem webu.

Virtuální prohlídka divadla