Biograf láska Nový muzikál s písničkami Hany Zagorové

PREMIÉRA: 16. září 2022

Nestárnoucí hity legendární zpěvačky, devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové doprovázejí příběh, který může prožít úplně každý. Děj muzikálu se točí okolo třech hlavních ženských postav, které dokáží i vážné situace přijímat s humorem a nadhledem, dokáží se navzájem tak trochu špičkovat, dělat si ze sebe legraci, ale v důležitých okamžicích se podržet. Ovšem muži v tomto příběhu mají také důležitou, ba přímo zásadní roli. Mužský a ženský svět se tu prolíná, navíc nesmíme zapomenout na dětské postavy, které jsou důležitou protiváhou často komplikovaného světa dospělých.

Recenze deníku Právo a serveru Novinky.cz

Biograf láska v hodnocení portálu i-divadlo.cz

Recenze Deníku

blog na portálu i-divadlo.cz: "Naprosto nezbytné!"

blog na portálu i-divadlo: "Nové jukebox muzikály"

Dárkové předměty

Vybráno z vašich ohlasů

31.3.- Krásné představení, vynikající výkony všech... Moc se nám to líbilo... Jeste jednou děkujeme...

Gabi

Až v samotném divadle mi přišlo, jak měla Hana Zagorová silné a chytlavé písně, které vám v hlavě budou znít znovu a znovu. Herecké obsazení bylo báječné, taneční kreace velmi působivé, dětské herecké obsazení sklidilo asi největší úspěch a to doslova zaslouženě. Jedné z hlavních postav Biografu láska se herečka Kateřina Bohatová tak citově vžila do role svých hereckých kolegů, až se neubránila slzám. Nejvíce mě pobavila situace ne moc humorná, ale reakce (Alči) Denise Nesvačilové na ni sedla tak silně, jako odpal míčku baseballovou pálkou, který dal Strike a že takových "odpalů" Denisa Nesvačilová měla. Do léta má muzikál 32 repríz a to je v mnoha případech vystoupení vyprodáno, či zbývá jen pár lístků. A to doslova zaslouženě. A mně nezbývá než křiknout "bravo!" a souboru a divadlu z celého srdce děkuji, za skvělé představení.

Roman Chludil

Děkujeme za dnešní představení Biograf láska. Byly jsme s mamkou již potřetí a pořád tom má své kouzlo. Příběh skvěle doplňovaly písničky Hany Zagorové. Výkony herců i tanečníků byly obdivuhodné a energické. Krásně jsme si odpočinuly od každodenních starostí. Ještě jednou děkujeme

Kateřina Křížová

Nádherné představení se vším všudy. Jdu ještě jednou. Moc děkujeme za skvělý zážitek. Hana Nekudová, Zdeněk Hucl

Hana Nekudová Nekudová

Báječný zážitek! Při úvodní písničce Biografu láska jsem obrečela, že už s námi Hanka Zagorová není. Ale rytmus, vtipné nápady a úžasná choreografie násobená elánem a energií, podbarvená citlivě přidanými světelnými efekty, mě vtáhla do vodopádu nezapomenutelných písniček a dobré nálady. Jste skvělí. Díky.

Ilka Pacovská

Děkuji za krásný zážitek s tímto muzikálem, za zpěv, který občas vháněl slzy do očí.

Dagmar Balcarová

Nádherné představení, skvělé herecké obsazení, tanečníci super, děti... prostě pecka. 30.9 jsme odcházeli naprosto spokojeni. Děkujeme

Iveta Krausová

Dnes jsem byla s kamarádkou na vašem muzikálu lístky jsme si zakoupily už v březnu,ale nejdřívější volný termín byl dnes. A udělaly dobře. Děkuji za fantastický zážitek! Tak úžasné a profesionální zpracování písniček Hany Zagorové opravdu dělá čest její památce.Jak sem již psala jedinečné, strhující, nezapomenutelné.

Jana

Dobrý den, už jsem vám jednou psala (v únoru), že musím vidět představení ještě jednou. Byli jsme 24. září podruhé a opět jsme odcházeli nadšení. Na všech účinkujících je vidět, s jakou vervou a radostí zpívají a hrají. Neskutečná nádhera. Velký obdiv všem. Moc jsme si to užili a neříkám, že nepojedeme potřetí. Nedivím se, že je na tak dlouho vyprodáno.

Marcela Masopustová

Písničky paní Zagorové mám rád od svého dětství a proto mne tento muzikál vzal o to víc za srdce. Hlavní trojice Křížová, Ochmanova, Tomešova byla naprosto fantastická a je zárukou kvality. Maruška Křížová naprosto exceluje, Eliška Ochmanova mne za představení 2x dojala... Celkově všichni účinkující písničky brali s úctou k paní Zagorove. Představení sem určitě neviděl naposledy.

Jirka Mikes

V neděli 21.5. jsme shlédli muzikál Biograf láska a byla to jedním slovem bomba. Písničky Hanky Zagorové mám ráda celý život, proto mi manžel udělal radost a k vánocům nám koupil vstupenky na tento muzikál. Musím říct, že texty písniček v kontextu příběhu byly nádherné a silné. Velká pochvala všem zpěvákům a tanečníkům, včetně těch malých, ti byli taky úžasní. A dokonce jsme měli to štěstí, že jsme v roli Alexe mohli vidět (a hlavně slyšet) Jana Kříže. Super! Již teď vybírám další termín, protože tohle musím vidět ještě jednou. Moc díky všem!

Soňa

Jeli jsme na představení z nejkrásnějšího města na světě, z Telče. A to představení, tedy spíše herečky, herci, zvukaři, choreograf i režisér dali včetně paní Zagorové do nádherného představení pohodu, nádherné prožitky a krásné pocity štěstí z umění dávat a přijímat. Byl to překrásný zážitek. Děkujeme za profesionální výkony všech včetně nejmenší z rolí.

Ferdinand Mazal

1.4.2023 jsme s přáteli přijeli z Moravy a viděli odpolední představení Biograf lásky, nebyl to náš první muzikál, proto můžeme snad i posoudit jeho kvalitu. Bylo to od začátku až do konce nádherné, úchvatné, od srdce, naskakovala nám husina a některým se draly slzy do očí. Jeho představitelé jsou mladí nadaní umělci, slečna Denisa N. je divoká citlivá kráska.

Alena Nyklová Klimešová

Můj osmiletý syn miluje Haničku Zagorovou, bohužel už pŕímo ji nemohl vidět naživo, proto jsem mu věnovala k narozeninám lístky na muzikál Biograf láska. Dnes 1.4. jsme ho viděli a naprostá pecka, neskutečný zážitek. A za mě velká poklona pro Denisu Nesvačilovou.

Jitka Lelková

Včera jsme byli na muzikálu Biograf láska a jedním slovem nádhera. Chvílemi nám běhal mráz po zádech jak to bylo úžasné. Denisa Nesvačilová byla boží, je to dračice. Nikdy nás nenapadlo, jak měla Hanka Zagorová krásné písničky, až když jsme je slyšeli s krásným dějem muzikálu. Všichni učinkující byli skvělí. Byl to nezapomenutelný zážitek. Přejeme hodně repríz a hodně úspěchů.

DAFR

11.3.jsme navstivili Vase divadlo na muzikálu. Představení bylo báječne! Tanečníci, zpěvačky i zpěváci byli úžasní! Děkujeme za skvělou atmosferu. Paní Zagorová by byla nadšená stejně jako my, kteří se na muzikál přišli podivat, poslechnout si pisnicky i si je s Vami zabroukat. Zasloužíte si obrovsky potlesk za každé odehrané představení.

Dagmar Šantrůčková

5.2.2023 jsem s manželem navštívila muzikál Biograf lásky. Üžasné, nádherné, prostě božíííí!! Chvílemi jsem měla husí kůži, chvílemi plakala. Už dlouho jsem nic tak nádherného nezažila. Před všemi smekám pomyslný klobouk. Už před koncem představení jsme věděla, že to musím zažít ještě alespoň jednou. Tak máme na září již vstupenky a moc se těšíme!! Všem patří velký dík a obdiv !!!

Marcela Masopustová

Děkuji. K vánocům jsem dostal dárek - vstupenku na 29.01.23 na 13:30 Biograf láska je opravdu super povedený kousek, myslím , že Hanička by měla opravdu radost. Krásný, povedený, a opravdu poctivě provedený muzikál. Děkuji všem účinkujícím, byli jste bezva. Už se těším na další termín 29.10.2023 ve 13:30 s celou " rodinkou" Ještě jednou děkuji

Miloslav Herbrych

Božské představení,byly jsme s dcerou 27.12.2022 a obě nadšené.Úžasný muzikál,miluji Hanu Zagorovou a byl to zážitek i se slzičkama.Moc děkujeme za krásné pŕedstavení.

Martina Bártová

Tieto Vianoce mi Ježiško doniesol pod stromček darček – lístok na divadelné predstavenie Biograf láska. Pesničky Hanky Zagorovej vo mne vyvolali silné emócie ,že počas predstavenia mi tiekli slzy , bolo to veľmi veľmi pekné. Z vďaky som Hanke bola zapáliť sviečku na Vyšehrade a divadlu Kalich ďakujem za krásny muzikál. Bol to darček , na aký budem ešte dlho spomínať. Všetkým patrí veľká vďaka. Jana Fučelová Martin

Jana Fučelová

Včera jsem byla s kamarádkou na muzikálu:Biograf láska a ještě dneska,jsem plná dojmů. Bylo a je to famózní a nádherné.Celý den jsme courali po Praze a ten muzikál,byl opravdová-Třešnička na dortu. Určitě to chci vidět, ještě jednou. Máte všichni můj obdiv a ještě mnoho a mnoho,repríz.DĚKUJI????

Jiřina Drahošová

Famózní, geniální ...18.12.2022...13.30 hodin...nadšení z vánoční Prahy, ale toto byla třešnička na dortu...hodně štěstí do dalších skvělých projektů a krásné prožití vánočních svátků přeje Richard Hugo

Richard Hugo

Já prostě musím poděkovat. Poděkovat za úžasné včerejší představení Biograf láska. Bylo to nádherné, plné radosti, energie, emocí. Mám z toho úplně úžasnou náladu! Byl to ten nejhezčí dárek jaký jsem k svátku a vlastně i nadcházejícím narozeninám mohla dostat. Moc moc moc bych chtěla poděkovat tvůrcům: neskutečně dobře Vám to navazovalo a fungovalo s písničkami, to se nepovede jen tak někomu:) Moc moc moc bych chtěla poděkovat hercům: ten zpěv je úžasný a ta radost, která připlouvala ze všech stran, inu nádhera. Moc moc moc bych chtěla poděkovat všem, kteří se podílejí na osvětlení, kompozicích, rekvizitách: jedním slovem WOW, jeviště bylo neustále jako pramen, jako pramen světla do tmy. Vážně moc moc moc bych chtěla poděkovat tanečníkům: miluju tanec, miluju světlo a vy jste byli obojí. To vyplnění emocí tancem a sborovým zpíváním je úžasné, byli jste krásně nalazeni na jednotlivé situace. A veliké poděkování patří samozřejmě i tvůrcům kostýmů, které tomu všemu dodaly lesk (mnohdy doslova:). Ještě jednou DĚKUJI všem za nejhezčí 19. listopad v mém dosavadním životě ❤️ S vděčností a láskou přeji všem, kteří se divadla Kalich jakkoli týkají, aby měli každý den takovou krásnou radost, jakou jsem měla já po sobotní návštěvě tohohle úžasného divadla. Vůbec se mi nechtělo pryč. Tak zase někdy na viděnou:)

Alžběta Janebová

Dobrý den. Tento muzikál, na který jsem vzala i své rodiče byl naprosto úžasný. Bylo to nepopsatelné a úžasná atmosféra. Prostě krása. Půjdeme na něj ještě jednou. Všichni jsme byli nadšení. Koupím i dětem jako Vánoční dárek.

Michaela Kolářová

Dobrý den, v sobotu 22.10.2022 jsem navštívila s dcerou vaše představení "Biograf láska". Abych pravdu řekla, trochu jsem se toho bála navzdory tomu, že písničky paní Hany Zagorové se mi líbí a mám je moc ráda. Už při začátku představení a první písničce jsme shodně věděly, že toto představení musíme vidět ještě několikrát. Chvílemi došlo i na slzičky, ale celkově představení se nám moc líbilo, byly jsme nadšené. Představení bylo opravdu úžasné od začátku až do konce. Hned jak jsme dojely domů, tak jsme si vyhledaly další možnost návštěvy vašeho divadla a samozřejmně i představení "Biograf láska". Navštěvujeme vaše divadlo pravidelně, ale již dlouho jsem neviděla tak úžasné představení. To se panu Janu Křížovi opravdu povedlo. Herecké výkony všech byly boží. Velký dík a velká gratulace. Jen tak dál. Jsem již v důchodu a dcera ještě studuje, tudíž návštěva divadla je pro nás velkým svátkem, neb peněz není nazbyt, ale když to je jen trochu možné, rády se k vám do divadla vracíme. S pozdravem a přáním dalších takto úžasných představení přejí vaše věrné divačky Vlasta a Magdaléna Šámalovi

Vlasta

Předpremiéra Biografu Láska v divadle Kalich 15.9.2022 mě doslova posadila do křesla a přenesla do doby 80. let minulého století. Záměrně jsem nevěděla, co mě čeká, nechala jsem se zcela unést příběhem. A to zejména díky skvělým šlágrům naší zlaté slavice, Hany Zagorové. Patřím do generace Husákových dětí a tyto songy provázely moje dětství a dospívání. Včera jsem si uvědomila, jak se pevně usadily v mém podvědomí, neb jsem je de facto všechny znala a pobrukovala si je s aktéry. Scéna, kostýmy, zpěváci a tanečníci, děj i celkové provedení je kombinací stylového retra a současné doby, které propojuje věčné téma: a sice láska a všechny její slasti i strasti. Scéna je opět brilantně jednoduchá a přitom vtipná, kostýmy vystihují charakter osob, které jsou navíc typologicky pestré (ihned poznáte kdo je intelektuál, kdo manažer či pečuje o dítě, kdo poslouchá rockovou muziku..). Pěvecké výkony byly na vynikající úrovni a skvěle zvládnuté – zohledňuji přitom fakt, že je nelze srovnávat s empatickým originálním projevem Hanky. Totéž platí o výborných a vtipných tanečních kreacích, po včerejšku budu vnímat třeba dopravní špičku tak nějak veseleji… Umělecké zpracování příběhu tří kamarádek, které společně prožívají a řeší klasická témata a problémy (jakými jsou hlavně láska a vztahy mezi partnery) je nadčasové. Nepřehlédnutelným prvkem současnosti je veřejné přiznání prvku lesbické lásky, o které s lehkostí všední maličkosti hovoří i děti hlavních protagonistů. Děti zde též mají své místo a též řeší své problémy, což kvituji. Všímavý pozorovatel postřehne, že kavárna Biograf láska provozuje pouze PO-PÁ do 18:00 hod, což je z pohledu byznysu 21. století likvidní. Nicméně z toho vyplývá, že dotyčná majitelka-samoživitelka je zřejmě zodpovědnou matkou, která chce mít i čas pro rodinu a pro sebe. Za mě úžasný malý detail, hluboký význam. Proto poklona též všem tvůrcům, vč. scénáře a choreografie! Jsem si jista, že by byla Hanka s tímto provedením spokojena. Divadlo Kalich rozhodně vyseklo této naší zlaté slavici poklonu a na věky uctilo její památku. Dávám plný počet Bludišťáků a všem doporučuji ????))

Mery-Lou, předpremiéra 15.9.2022