Taťjana Medvecká

Taťjana Medvecká od dětství recitovala a věnovala se baletu, navštěvovala také literárně dramatický kroužek na Lidové škole umění, její cesta ke studiu herectví byla tedy jasnou volbou. Na DAMU byla přijata již z druhého ročníku gymnázia, studium absolvovala v roce 1975. Již za studií hostovala v Národním divadle, od roku 1975 je stálou členkou jeho činohry. Taťjana Medvecká od mládí žila především pro divadlo, je držitelkou dvou cen Thálie i dalších divadelních ocenění. Výraznou součástí práce Taťjany Medvecké je dabing a účinkování v rozhlasu, získala cenu Františka Filipovského za dabing, je i laureátkou rozhlasového ocenění Neviditelný herec.

Práci před kamerou zahájila menší rolí v televizním filmu HVĚZDA PRVNÍ VELIKOSTI ještě za studií, ve filmu se pak objevila poprvé po boku Jiřího Schmitzera v kultovní komedii MAREČKU, PODEJTE MI PERO.

Hrála ve filmu JAKO NIKDY i realizace filmu FAIR PLAY nebo televizní projekt KLAUNI. Českého lva získala herečka v roce 2011 za film DŮM, hrála mimo jiné i v historickém velkofilmu BATHORY nebo VRÁSKY Z LÁSKY, na svém kontě má i bohatou práci pro televizi. Z poslední doby připomeňme projekty HOŘÍCÍ KEŘ, ZTRACENÉ BRÁNA, NEVINNÉ LŽI, OPERACE SILVER A, CESTY DOMŮ, EXPOZITURA a mnohé další. Zdroj: ČSFD

Taťjanu Medveckou můžete v Divadle Kalich vidět v nové komedii Návštěva na zabití.

Účinkuje v představeních