Radek Holub

Radek Holub na přelomu 80. a 90. let studoval na pražské DAMU, ale studia nedokončil. Bez ohledu na to dostal nabídku profesionálně účinkovat v divadelním spolku Kašpar.

Velmi záhy se prosadil též na poli filmu. V r.1993 jej objevil režisér Jan Hřebejk, který mu svěřil roli ve svém retromuzikálu ŠAKALÍ LÉTA. V tom samém roce Radek Holub také zazářil postavou Adama v dramatickém televizním snímku KRÁVA. Za úlohu Parduse v UČITELI TANCE byl dokonce nominován na Českého lva.

Radek Holub se od poloviny 90. let se často objevuje v nejrůznějších filmech, televizních seriálech i inscenacích. Obvykle ztělesňuje spíše vedlejší záporné nebo komické a nevyrovnané charaktery. Velkou příležitost dostal např. jako darebák Hejl ve všech řadách vysoce sledovaného seriálu ZDIVOČELÁ ZEMĚ, který se ve zkrácené formě dočkal i převedení do filmové podoby. Zahrál si třeba i vojína Kefalína v seriálové verzi ČERNÝCH BARONŮ nebo Raymonda v zajímavé inscenaci na motivy divadelní hry Bernarda Sladea STARÁ LÁSKA NEREZAVÍ. Zdroj: Lukáš Vojáček

Radka Holuba jste v Divadle Kalich mohli vidět v komedii Plný kapsy šutrů. V současnosti hraje po boku své manželky Barbory Hrzánové v komediích Začínáme končit, Kočka v oregánu, Silnice - La Strada. V nové komedii Dobře rozehraná partie ho můžete navíc vidět i po boku jeho syna, Antonína Holuba. 

Účinkuje v představeních