Dobře rozehraná partie V této partii vyhrává každý... radost ze života! Komedie s Radkem Holubem a Barborou Hrzánovou.

PREMIÉRA: 8. listopadu 2023

Barbora Hrzánová a Radek Holub si jako svou novou společnou inscenaci vybrali na českých jevištích již prověřenou, výborně napsanou komedii Dobře rozehraná partie, na níž se opět sejdou s vyhlášenou režisérkou Lídou Engelovou, se kterou mají za sebou už několik úspěšných spoluprací.

Dobře rozehraná partie v sobě skrývá velké téma, a to sílu přátelství, zájmu o sebe navzájem, ochoty si pomoci a být si na blízku, i když to kolikrát není zrovna jednoduché, ale o to cennější je nahlížet na to s humorem. Hru napsal komediograf Stefan Vögel, sám kabaretiér, který umí dobře pointovat jak slovně, tak situačními gagy. Je jímavá, směšná, místy hluboká, tedy přesně taková, jaká by měla být hra, v níž se herci mohou pustit za hranice svých životních a hereckých zkušeností.

Hlavním hrdinou této brilantní konverzační komedie je zatrpklý stárnoucí vdovec Fred Kowinski, který dávno propadl pocitu, že nic v současném světě pro něj nemá smysl a nestojí za to se vídat s druhými lidmi, tedy kromě starého kamaráda, s nímž se pravidelně potkává na partii šachů. Nezmůže s ním nic ani jeho syn,  ani najaté hospodyně, s nimiž se Kowinski vždy velmi rychle rozloučí. Až do jeho neměnného morousovitého života vstoupí temperamentní hospodyně Rozalie a rozehraje s ním svoji partii, a to nikoliv na šachovnici, v níž se navíc hraje podle jejích pravidel!

Po boku Barbory Hrzánové a Radka Holuba uvidíme Lukáše Jurka, Barboru Mošnovou a poprvé na českém profesionálním jevišti po ukončení studia herectví ve Francii se představí Antonín Holub v alternaci s Romanem Tomešem, který se vedle svých úspěchů v muzikálovém oboru poprvé objeví v čistě činoherní roli.

Recenze: Dobře rozehraná komedie v Kalichu

Recenze: Rozparáděná dvojice Hrzánová a Holub ukázala, jak na tragikomedii

 

Dárkové předměty

Vybráno z vašich ohlasů

18.3. krásné představení a s tak širokým záběrem.. Všichni byli skvělí, už dlouho jsem se tak nepobavila, občas jsem smíchy i slzela. U Radka Holuba jsem viděla něco nového, kouzelného, nemohla jsem se nabažit. Děkuji, Marcela

Marcela

Včera 28.02. Dobře rozehraná partie - jedním slovem PECKA! Klobouček dolů, věřím, že to baví i vás tohle hrát. Děkuji.

Robert