Hrdý Budžes Barbora Hrzánová ve vždy vyprodané inscenaci Hrdý Budžes

PREMIÉRA: 7. listopadu 2002

Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých. Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje. Barbora Hrzánová za tuto inscenaci získala Cenu Thálie 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon.

U tohoto představení není možné použít obvyklé slevy, věrnostní slevové poukázky a neplacené dárkové poukazy Divadla Kalich.

Délka představení: 165 minut (s přestávkou)

Vybráno z vašich ohlasů

Krásný, krásný, krásný. Děkuji za krásný předvánoční zážitek na představení Hrdý Budžes. Byl to nezapomenutelný večer, který mi bude kouzlit úsměv na tváři kdykoli si na něj vzpomenu. Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2023. PS. Chci také poděkovat milým dívkám, které mi ochotně a s úsměvem obstaraly od paní Hrzánové podpis do knihy. Díky.

Marcela Denemarková