Jan Kříž

* 19. září 1985

Jan Kříž na Instagramu Jan Kříž na Instagramu

Dvojnásobný držitel Ceny Thálie v kategorii muzikál (první získal za Dannyho v Pomádě) je odbornou kritikou opakovaně označován za jeden z nejvýraznějších talentů současné české muzikálové scény.
Podařilo se mu uspět v mezinárodní konkurenci a v divadelní sezóně 2018 – 2019 vystupoval jako první obsazení hlavní role Hraběte von Krolocka v muzikálu Tanz der Vampire v berlínském Stage Theater de Westens.

Nyní je zpět v Praze, která je jeho profesním těžištěm. Zde ztvárnil hlavní role například v muzikálech Robin Hood, Pomáda, Mauglí, Horečka sobotní noci, Osmý světadíl, Johanka z Arku, Touha, Jack Rozparovač, Atlantida, Krysař, Voda (a krev) nad vodou.

Pravidelně je zván na hostování i do mimopražských divadel.
V roce 2010 vyhrál první českou televizní muzikálovou castingovou show Robin Hood aneb Cesta ke slávě.
V listopadu 2012 pokřtil své sólové CD s názvem Sečteno-podtrženo, následovalo album Vánoční setkání. Koncertuje a nahrává s uskupením 4 Tenoři.

Televizní diváci ho mohli vidět např. v seriálech Helena, Ordinace v růžové zahradě 2, Obchoďák nebo ve štědrovečerní pohádce Jak si nevzít princeznu. Na filmovém plátně se objevil v českém filmu Intimity.

Je režisérem a scénografem muzikálu Biograf láska.


Účinkuje v představeních