Johanka z Arku Strhující muzikál o francouzské světici.

PREMIÉRA: 14. září 2009

Představitelky titulní role Bára Basiková a Lucia Šoralová byly za své výkony v této inscenaci nominovány na Cenu Thálie.

Muzikál o francouzské světici je odbornou i laickou veřejností hodnocen jako jedno z nejlepších původních českých děl tohoto žánru. V tuzemsku si na svůj účet připsal celou řadu úspěchů a navíc zaujal i za hranicemi. Jeho návrat na naši kulturní scénu právěm vzbuzoval velká očekávání. 

Johanka z Arku měla premiéru 31. března 2000 v divadle Ta Fantastika. „Na muzikálu jsem začal pracovat v létě 1999. Hudba vznikala na hotové texty, jedinou výjimku tvoří skladba Most přes minulost, která se nakonec stala největším hitem z představení. 

Muzikál se na repertoáru udržel dlouhé 3 roky. Derniéra se uskutečnila 17. května 2003. Za tu dobu Johanka odehrála 825 repríz pro více než 350 000 diváků, další reprízy a diváky si připsala při svém hostování na Slovensku.

Nosič s písničkami z muzikálu dosáhl multiplatinového prodeje, z pultů ho zmizelo více než 60 000 kusů, skladba Most přes minulost se stala nejhranější písní v českém éteru roku 2001. Johanka z Arku vynesla hereckou cenu Thálie Lucii Bílé.

Titul byl v roce 2002 pozván na prestižní 1. mezinárodní festival muzikálových divadel ve waleském Cardiffu, kterého se zúčastnil jako jediný neanglický projekt. Představil se tam 24. října 2002.

Na podzim 2006 Johanka vyjela na rozsáhlé turné po Španělsku a Portugalsku, celkem navštívila přes 20 měst. 

Dárkové předměty

Vybráno z vašich ohlasů

Před cca 20 lety jsem byla na muzikálu Johanka z Arku ještě v divadle Ta Fantastika v hlavní roli s Lucií Bílou. A včera 13.1. jsem si dopřála Johanku znovu. Musím říct, že to bylo DECHBEROUCÍ !!! Písně znám zpaměti i s jejich jak to napsat - provedením, procítěním,... a to, co včera herci předvedli, bylo až neskutečně dokonalé !!! Iva Marešová by měla také dostat cenu Thálie !!! Děkuji za nádherný večer.

Zita Žurková

Touto cestou bych chtěl moc poděkovat za neskutečný zážitek při přestavení Johanky z Arku. Slovy se to snad nedá ani popsat, několik slz ukáplo při poslechu hlavně při druhé polovině přestavení. Také k tomu přispěli i samotní herci jako pánové Jiří Zonyga, Petr Opava a hlavně skvělí výkon Johanky v podání Lucie Šoralové. Rád se přijedu na toto přestavení opět podívat a uronit další slzy. Velké díky patří hercům za skvělé pěvecké party a i za to, že toto přestavení je nadále v programu.

Tomáš Dostál