Krysař Osudový muzikál Daniela Landy.

PREMIÉRA: 8. září 2017

V lednu 2023 muzikál Krysař oslavil 2 000. reprízu

Osudový muzikál o tajemném muži v kápi s píšťalou, ve které se ukrývá obrovská moc. Krysař Daniela Landy se velice úspěšně vrátil na jeviště Divadla Kalich v novém hereckém obsazení, s novou výpravou a choreografií a svým poselstvím je ještě aktuálnější než kdy předtím. Jeho návrat se stal senzací, superlativy nešetří kritika ani diváci a vstupenky mizí nadlouho dopředu. 

Krysař je řazen mezi nejúspěšnější původní české muzikály všech dob. Dnes má na svém kontě více než 2000 repríz, odehraných jak v Čechách, tak i v zahraničí, a pro velmi početnou obec fanoušků je bez nadsázky kultovním představením.

Recenze MF Dnes

Ohlasy na I-divadlo.cz

Recenze Deník

Recenze Informuji.cz

Recenze Musical.cz

 

Dárkové předměty

Vybráno z vašich ohlasů

Zážitek, s velkým Ž na začátku. Poprvé jsem Krysaře viděl někdy před x lety. kolem roku 1999/ 2000, byl pěkný. Ale toto zpracování je dle mého názoru mnohem , mnohem lepší. Dnes 16.3. 24 to byl opravdu zážitek Agnes v podání K. Bohatové a Krysař v podání P. Pálka byli úžasní. Ale nejen oni. Díky patří všem z představení. Určitě na toto představení ještě přijdeme. Ještě jednou všem DĚKUJI

Miloslav Herbrych

Mám rád Krysaře už od jeho vydání a skladby jak v původním obsazení nebo i v novém jsou obojí úžasné. Za poslední dva roky jsme byli s manželkou na představení třikrát, naposledy před 14 dny a už teď mluvíme kdy půjdeme zase. Krysař nás prostě uchvátil natolik, že vidět ho jednou opravdu nestačí.

Petr

Ráda bych poděkovala za sebe a manžela za úžasné představení. Vyzdvihla bych nádherný hlas a barvu Jana a Marie Křížových, která mne uchvátila. Celkové aranžmá, tanec, no byl to Krysař s velkým K, radost pro diváka a posluchače

Veronika Vojtková

Muzikál Krysař mám spojený s dětstvím. A hudba z tohoto muzikálu mě provází celý život. Prvně jsem ho viděla cca před 20 lety jako desetiletá a zanechal ve mě již tenkrát velikou stopu, ale to co jsem zažila dnes (10.11.2023) se s tím nedá srovnat! Skvělé kulisy, špičková hudba a texty jsou samozřejmostí! Ale teprve herecké obsazení tomu dá tu pravou emoci a mrazeni po celém těle a dnešní obsazení bylo naprosto dokonalé! Chtěla bych vypíchnou hlavně Přemysla Pálka jako Krysaře - stačí aby vešel na pódium a člověka zamrazí a když začne zpívat je to opravdu dechberoucí! Dále bych chtěla vypíchnout výkon Romana Tomeše jako Rybáře, který byl pro mě dnes velice milým překvapením a jeho herecký i pěvecký výkon mi přivodil husí kůži. Děkuji za úžasný zážitek!

Karolína

Dobrý den, v pátek 20.10.2023 jsme s manželkou už po několikáté navštívili muzikál Krysař a musím říct, že to bylo naprosto úžasný. Byl to super zážitek. Doufám, že Krysaře budete hrát ještě dlouho. Chtěli bychom vzít na představení i dceru. Určitě by se ji to moc líbilo. Přeji ať se Vám moc daří a určitě Vás brzy zase navštívíme. Děkujeme.

Kamil Medvik

Pěkný den, 16.6.23 jsme byli na muzikálu "Krysař" a odešli úplně plni krásnych pocitů.Čekali jsme sice skvělé představení,ale tohle byla opravdu paráda.Klobouček všem,paním i pánům,kteří zavinili to,že přijedeme ještě jednou... Šárka a Dan z Opavy

Daniel Bajtek

Nejkrásnější představení, které jsem kdy viděla. Dynamické, plné energie. Neskutečné výkony všech účinkujících. Ani jedno slabé místo. Prostě dokonalé. Všem moc děkuji. Jste skvělí. A Krysař v podání Přemka Pálka je nádherný, citlivý a lidský. Má můj obdiv.

Lenka

Dobrý deň prajem, s priateľkou sme boli spolu 18.3.2023 o 19:00 na predstavení Krysař a jedným slovom - SUPER. Čo nás trochu zaskočilo, bolo 10 Kčs za šatňu, mohla by byť tá suma v cene lístku, keďže sme prišli z Bratislavy a mali sme len platobné karty. Ináč nemáme čo iné vytknúť. Ďakujeme a prajeme veľa úspechov. S pozdravom Vlado a Lenka z Bratislavy.

Vladimír Tikl

Výborné představení, které jsem viděl. Nejvíc sem si ho užil a musím říct...vidět to jednou je málo, aspoň 30krát. Dobrá podívaná a zábava také.

Michal lovecký

Na Krysaře se chystám již potřetí v tomto roce a musím říct, že je nejlepší muzikál co jsem zatím viděl. Od hereckého obsazení přes hudbu a choreografií konče. Již po prvním přestavení jsem věděl, že vidět Krysaře jednou nestačí. Nelze popsat velikou radost, když stále vidím toto představení v nabídce :) Další radostná zpráva byla, když bude pan Pálek alternovat s Janem Křížem. Měl jsem štěstí vidět pana Kříže v Robinu Hoodovi a je velice dobrá volba do role Krysaře.

Tomáš Dostál

Dobrý den, jsem rád, že jsem měl možnost shlédnout představení Krysaře s Oldřichem Smyslem. Určitě nejsem hudební kritik, takže můj názor berte s nadhledem. Všichni víme, že Přemysl Pálek je naprosto skvělý a v podstatě nenahraditelný a řekl bych že Oldřich Smysl to má hodně těžké, když ví že ho budou všichni srovnávat. A za sebe si myslím, že ho to svazuje a nedokáže že sebe dostat co umí. Většinu představení byl nevýrazný, splynul s company a Maruška Křížová ho přezpívala, chvílemi jsem ani nevěděl, že už Krysař zpívá. Ovšem nakonec, když přišel přídavek, tak z Oldřicha spadne tréma, nervozita a ukázal co umí. Zůstal jsem sedět s otevřenou pusou a mráz mi běhal po zádech z jeho zpěvu.. Škoda, že takhle nezpíval celé představení. Přemysl by měl konkurenta ???????????? . Jinak všichni ostatní naprosto super a moc jsem si to užil. Už se těším na duben kdy máme další lístky. Mějte se Marek

Marek

Jeden z nejlepších muzikálů!!

Barbora Pechmannová

Dobrý den, jako vždy naprosto úžasné představení, které jsme si moc užili, zvlášť po tak dlouhé pauze. Výkony všech na jedničku a musím říct, že mě velice překvapil Jan Kříž. V roli rybáře mám rád jak pana Tomeše, tak i pana Peroutku a vždy je rád vidím, ale Jan Kříž posunul laťku hodně vysoko, klobouk dolů a budu se na něj těšit v dalších představeních. Díky všem za skvělý zážitek. M.

M.