Vaše ohlasy

Napište nám, co se vám na našich představeních a divadle líbí, ať nám uděláte radost… anebo nelíbí, ať s tím můžeme něco udělat.

Vybráno z vašich ohlasů

Biograf láska

Já prostě musím poděkovat. Poděkovat za úžasné včerejší představení Biograf láska. Bylo to nádherné, plné radosti, energie, emocí. Mám z toho úplně úžasnou náladu! Byl to ten nejhezčí dárek jaký jsem k svátku a vlastně i nadcházejícím narozeninám mohla dostat. Moc moc moc bych chtěla poděkovat tvůrcům: neskutečně dobře Vám to navazovalo a fungovalo s písničkami, to se nepovede jen tak někomu:) Moc moc moc bych chtěla poděkovat hercům: ten zpěv je úžasný a ta radost, která připlouvala ze všech stran, inu nádhera. Moc moc moc bych chtěla poděkovat všem, kteří se podílejí na osvětlení, kompozicích, rekvizitách: jedním slovem WOW, jeviště bylo neustále jako pramen, jako pramen světla do tmy. Vážně moc moc moc bych chtěla poděkovat tanečníkům: miluju tanec, miluju světlo a vy jste byli obojí. To vyplnění emocí tancem a sborovým zpíváním je úžasné, byli jste krásně nalazeni na jednotlivé situace. A veliké poděkování patří samozřejmě i tvůrcům kostýmů, které tomu všemu dodaly lesk (mnohdy doslova:). Ještě jednou DĚKUJI všem za nejhezčí 19. listopad v mém dosavadním životě ❤️ S vděčností a láskou přeji všem, kteří se divadla Kalich jakkoli týkají, aby měli každý den takovou krásnou radost, jakou jsem měla já po sobotní návštěvě tohohle úžasného divadla. Vůbec se mi nechtělo pryč. Tak zase někdy na viděnou:)

Alžběta Janebová

Biograf láska

Dobrý den. Tento muzikál, na který jsem vzala i své rodiče byl naprosto úžasný. Bylo to nepopsatelné a úžasná atmosféra. Prostě krása. Půjdeme na něj ještě jednou. Všichni jsme byli nadšení. Koupím i dětem jako Vánoční dárek.

Michaela Kolářová

Biograf láska

Dobrý den, v sobotu 22.10.2022 jsem navštívila s dcerou vaše představení "Biograf láska". Abych pravdu řekla, trochu jsem se toho bála navzdory tomu, že písničky paní Hany Zagorové se mi líbí a mám je moc ráda. Už při začátku představení a první písničce jsme shodně věděly, že toto představení musíme vidět ještě několikrát. Chvílemi došlo i na slzičky, ale celkově představení se nám moc líbilo, byly jsme nadšené. Představení bylo opravdu úžasné od začátku až do konce. Hned jak jsme dojely domů, tak jsme si vyhledaly další možnost návštěvy vašeho divadla a samozřejmně i představení "Biograf láska". Navštěvujeme vaše divadlo pravidelně, ale již dlouho jsem neviděla tak úžasné představení. To se panu Janu Křížovi opravdu povedlo. Herecké výkony všech byly boží. Velký dík a velká gratulace. Jen tak dál. Jsem již v důchodu a dcera ještě studuje, tudíž návštěva divadla je pro nás velkým svátkem, neb peněz není nazbyt, ale když to je jen trochu možné, rády se k vám do divadla vracíme. S pozdravem a přáním dalších takto úžasných představení přejí vaše věrné divačky Vlasta a Magdaléna Šámalovi

Vlasta

Voda (a krev) nad vodou

Dobrý den, děkuji za skvělý zážitek. Přeji ať se vám daří a máte stále tolik elánu a energie, které z celého představení čiší. Zuzana Poulová

Zuzana Poulová

Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem

Dobrý den, konečně se mi splnil dětský sen a viděl jsem oba pány na vlastní oči. Musím říct, že i přes "svůj věk" předvedli neskutečný výkon a já odcházel maximálně spokojen.

Lukáš Říha

Biograf láska

Předpremiéra Biografu Láska v divadle Kalich 15.9.2022 mě doslova posadila do křesla a přenesla do doby 80. let minulého století. Záměrně jsem nevěděla, co mě čeká, nechala jsem se zcela unést příběhem. A to zejména díky skvělým šlágrům naší zlaté slavice, Hany Zagorové. Patřím do generace Husákových dětí a tyto songy provázely moje dětství a dospívání. Včera jsem si uvědomila, jak se pevně usadily v mém podvědomí, neb jsem je de facto všechny znala a pobrukovala si je s aktéry. Scéna, kostýmy, zpěváci a tanečníci, děj i celkové provedení je kombinací stylového retra a současné doby, které propojuje věčné téma: a sice láska a všechny její slasti i strasti. Scéna je opět brilantně jednoduchá a přitom vtipná, kostýmy vystihují charakter osob, které jsou navíc typologicky pestré (ihned poznáte kdo je intelektuál, kdo manažer či pečuje o dítě, kdo poslouchá rockovou muziku..). Pěvecké výkony byly na vynikající úrovni a skvěle zvládnuté – zohledňuji přitom fakt, že je nelze srovnávat s empatickým originálním projevem Hanky. Totéž platí o výborných a vtipných tanečních kreacích, po včerejšku budu vnímat třeba dopravní špičku tak nějak veseleji… Umělecké zpracování příběhu tří kamarádek, které společně prožívají a řeší klasická témata a problémy (jakými jsou hlavně láska a vztahy mezi partnery) je nadčasové. Nepřehlédnutelným prvkem současnosti je veřejné přiznání prvku lesbické lásky, o které s lehkostí všední maličkosti hovoří i děti hlavních protagonistů. Děti zde též mají své místo a též řeší své problémy, což kvituji. Všímavý pozorovatel postřehne, že kavárna Biograf láska provozuje pouze PO-PÁ do 18:00 hod, což je z pohledu byznysu 21. století likvidní. Nicméně z toho vyplývá, že dotyčná majitelka-samoživitelka je zřejmě zodpovědnou matkou, která chce mít i čas pro rodinu a pro sebe. Za mě úžasný malý detail, hluboký význam. Proto poklona též všem tvůrcům, vč. scénáře a choreografie! Jsem si jista, že by byla Hanka s tímto provedením spokojena. Divadlo Kalich rozhodně vyseklo této naší zlaté slavici poklonu a na věky uctilo její památku. Dávám plný počet Bludišťáků a všem doporučuji ????))

Mery-Lou, předpremiéra 15.9.2022

Začínáme končit

Nádherné představení a herecký koncert hlavních představitelů paní Barbory Hrzánové a Radka Holuba. V dnešní době , která je neustále pesimistická a ze všech stran útočí samá negativa a jedno strašení za druhým, tak jsme se velice pobavili. Čeká nás i další představení a to Ani spolu ani bez sebe, a věřím, že nebudeme zklamáni. Přeji všem krásnou divadelní sezonu a hodně spokojených diváků.

Jana Kacovská

Silnice - La Strada

Dobrý den , ještě dnes nemám slov - byla jsem nadšená .Fantastické výkony všech protagonistů , dokonale skloubené , poetika i drama v úžasné kombinaci. Děkuji za skvělý večer , absolutorium a mou poklonu VŠEM , kteří se na představení podílejí.MS

Marcela Steiglová

Pusťte mě ven!

Dne 20.7.2022 jsme byly na představení na letní scéně.Viděla jsem představení již podruhé( první v březnu). Představení bylo úchvatné, výkon paní Janžurové se nedá popsat. V horkém počasí, kdy to bylo i pro diváky náročné, byla paní Janžurová stále obdivuhodně čilá a prostě skvělá. Prosím vyřiďte jí naše poděkování,úctu a obdiv.

Jana Bittmannová

Krysař

Výborné představení, které jsem viděl. Nejvíc sem si ho užil a musím říct...vidět to jednou je málo, aspoň 30krát. Dobrá podívaná a zábava také.

Michal lovecký

Žena za pultem 2: Pult osobnosti

Tleskáme, tak dlouho jsme se nepobavili nad schopností improvizace a převleků. Oba pánové jsou mistři i ve vážnějších rolích, o to více jsme si to užívali. Napadlo mě, že by pan Kaiser byl perfektní Shyllock.

Dana

Krysař

Na Krysaře se chystám již potřetí v tomto roce a musím říct, že je nejlepší muzikál co jsem zatím viděl. Od hereckého obsazení přes hudbu a choreografií konče. Již po prvním přestavení jsem věděl, že vidět Krysaře jednou nestačí. Nelze popsat velikou radost, když stále vidím toto představení v nabídce :) Další radostná zpráva byla, když bude pan Pálek alternovat s Janem Křížem. Měl jsem štěstí vidět pana Kříže v Robinu Hoodovi a je velice dobrá volba do role Krysaře.

Tomáš Dostál

Robin Hood

Jako divadelní nadšenec můžu s klidným srdcem říci, že Robin Hood je skvělé přestavení které by měl vidět každý. Nechybí skvělé písničky, vtipné hlášky a výborné herecké osazenstvo. Měl jsem štěstí na pana Tesaříka, Podhůrského, Honzu Kříže. Ale pan Martin Pošta a paní Radka Pavlovčinová byli nepřekonatelní. Doteď si zpívám jejich písničky. Doufám že Robin Hood zůstane dlouho v programu divadla Kalich.

Tomáš Dostál

Johanka z Arku

Touto cestou bych chtěl moc poděkovat za neskutečný zážitek při přestavení Johanky z Arku. Slovy se to snad nedá ani popsat, několik slz ukáplo při poslechu hlavně při druhé polovině přestavení. Také k tomu přispěli i samotní herci jako pánové Jiří Zonyga, Petr Opava a hlavně skvělí výkon Johanky v podání Lucie Šoralové. Rád se přijedu na toto přestavení opět podívat a uronit další slzy. Velké díky patří hercům za skvělé pěvecké party a i za to, že toto přestavení je nadále v programu.

Tomáš Dostál

Vlasy

Bylo to dokonalé, i slzička ukápla. Moc děkujeme. Určitě jsme vlasy neviděli naposledy :)

Sabina

Vlasy

Naprosto úžasné obsazení a bezchybná atmosféra !

Naty Bednáriková

Voda (a krev) nad vodou

Naprosto úžasné představení plné skvělých písniček. Původně jsem si říkal, že mi bude stačit tento muzikál vidět jen jednou, ale už teď vím, že ho chci vidět znovu. Musím hodně pochválit pěveckou company, která odvádí naprosto super výkon a je to to na co se znova těším. Opět se mi potvrdilo, že divadlo Kalich je nejlepší scénou v Praze. Pěvecké výkony hlavních hrdinů naprosto super. A jak jsem psal, kvůli company přijdeme určitě znovu. Díky všem.

Marek

Krysař

Dobrý den, jsem rád, že jsem měl možnost shlédnout představení Krysaře s Oldřichem Smyslem. Určitě nejsem hudební kritik, takže můj názor berte s nadhledem. Všichni víme, že Přemysl Pálek je naprosto skvělý a v podstatě nenahraditelný a řekl bych že Oldřich Smysl to má hodně těžké, když ví že ho budou všichni srovnávat. A za sebe si myslím, že ho to svazuje a nedokáže že sebe dostat co umí. Většinu představení byl nevýrazný, splynul s company a Maruška Křížová ho přezpívala, chvílemi jsem ani nevěděl, že už Krysař zpívá. Ovšem nakonec, když přišel přídavek, tak z Oldřicha spadne tréma, nervozita a ukázal co umí. Zůstal jsem sedět s otevřenou pusou a mráz mi běhal po zádech z jeho zpěvu.. Škoda, že takhle nezpíval celé představení. Přemysl by měl konkurenta ???????????? . Jinak všichni ostatní naprosto super a moc jsem si to užil. Už se těším na duben kdy máme další lístky. Mějte se Marek

Marek

Krysař

Jeden z nejlepších muzikálů!!

Barbora Pechmannová

Krysař

Dobrý den, jako vždy naprosto úžasné představení, které jsme si moc užili, zvlášť po tak dlouhé pauze. Výkony všech na jedničku a musím říct, že mě velice překvapil Jan Kříž. V roli rybáře mám rád jak pana Tomeše, tak i pana Peroutku a vždy je rád vidím, ale Jan Kříž posunul laťku hodně vysoko, klobouk dolů a budu se na něj těšit v dalších představeních. Díky všem za skvělý zážitek. M.

M.

Voda (a krev) nad vodou

Dobrý den. Rád bych poděkoval všem vystupujícím. Fantastické výkony, nasazení a elán. Krásné zpracování písniček skupiny Elán. V této době, kdy účinkující jedou celé víkendy, ale nedají to na sobě znát. Byli jsme celá rodina, i dceru 12 let, zaujaly písničky a začala zkoumat, kdo je skupina Elán. Rozhodně jsme nebyli naposledy. Stejné jako Vlasy, Krysař i na toto představení půjdeme opět. Děkuji Pavel Ruda

Pavel Ruda

Lakomec

Skvělé a velmi zábavné představení! Pan Zedníček byl famózní.

Jana Křivancová

Lakomec

Dobrý večer, zaplaťpánbůh, že jsme si ty vstupenky koupili. Úžasné představení Lakomce !!! Děkujeme !

Robert Mikulka