Jana Paulová

Jana Paulová roce 1976 vystudovala herectví na DAMU. V 80. letech hrála a zpívala v Semaforu ve skupině Josefa Dvořáka. Zde ji proslavila role Královny ve hře v S Pydlou zádech. Jednou se rozhodla, že zkusí muzikální dráhu. Měla hudební projekt, který se jmenoval A proč ne. Později vydala stejnojmennou desku a také měla asi sto koncertů po celé České republice.

Jana je k vidění ve filmech, pohádkách, seriálech a inscenacích. Z filmových rolí to jsou např. snímky: ANDĚL SVÁDÍ ĎÁBLA, BUBU A FILIP, FANDA, HAVÁRIE, HÁDANICE, PÁNSKÁ JÍZDA, JAK VYLOUPIT BANKU, WATERLOO PO ČESKU, ÚLET, SMRT KRÁSNÝCH SRNCŮ a v neposlední řadě nesmíme také zapomenout na trilogii KAMEŇÁK od režiséra Zdeňka Trošky, kde Jana společně s Václavem Vydrou ztvárnili jedny z hlavních rolí. (zdroj ČSFD) Janu Paulovou s Václavem Vydrou u nás můžete vidět v komedii Nikdy není pozdě.

Janu Paulovou jste v Divadle Kalich mohli vidět poprvé v roce 2000 v legendární komedii Natěrač, ve které vytvořila a tvoří dodnes již klasický tandem s Pavlem Zedníčkem, následně v komedii Jako jedna rodina, Drahouškové, Záhadná Irma, Zamilovat se, Láska naruby a v komedii Sbohem, zůstávám!, ve které si zahrála po boku Ivy Janžurové.

V současnosti ji můžete vidět v komediích Ani spolu, ani bez sebe s Davidem Suchařípou, úspěšná komedie Bez předsudků, která se hraje již 20 let, Pro tebe cokoliv, Nikdy není pozdě a Lady Oskar, jež byla i režijním debutem Jany Paulové.

 

Účinkuje v představeních